NetflixNews WorldSeriale VOD

Netflix wyprodukuje duński serial „The Rain”. Poznaj szczegóły i datę premiery

Amerykańska platforma pokochała postapokaliptyczny świat. To kolejna produkcja w tym temacie.

Najważniejsze

  • Europejski serial od Netfliksa
  • Postapokaliptyczny świat
  • Światowa premiera w 2018 roku

Rozpoczęły się prace nad pierwszym, duńskim serialem na zlecenie serwisu Netflix. To kolejny krok w realizacji strategii firmy w krajach europejskich.

Zdjęcia do nowej produkcji realizowane są w Danii i Szwecji, a premiera została zaplanowana na bliżej nieokreślony termin w 2018 roku.

Produkcję wyreżyserują Kenneth Kainz oraz Natasha Arthy. W rolach głównych wystąpią: Alba August, Mikkel Boe Følsgaard, Lars Simonsen i Lucas Lynggaard Tønnesen. W rolach podrzędnych obsadzono takich aktorów, jak: Angela Bundalovic, Iben Hjejle, Jessica Dinnage, Johannes Kuhnke, Lukas Løkken, a także Sonny Lindberg.

Netflix zamawia „The Rain” – serial o postapokaliptycznym świecie

Serial opowie o postapokaliptycznym świecie po tym, jak sześć lat wcześniej miała miejsce wielka katastrofa biologiczna. Netflix poinformował mediów o tym, kto stanie za sterami produkcji. Przy „The Rain” będą współpracować Christian Potalivo (producent i showrunner), Jannik Tai Mosholt (scenarzysta) oraz Jonas Allen i Peter Bose (producenci wykonawczy).W podobnym klimacie powstał brazylijski serial „3%” opowiadający o świecie ogarniętej biedą, gdzie slumsy dominują nad rzeczywistością. Każdego roku tylko 3% młodych ludzi ma szansę na przeprowadzkę do bogatej i cywilizacyjnej wyspy.

Netflix planuje w tym roku przeznaczyć ok. 2 mld dolarów na produkcje europejskie. Zgodnie ze przyjętą strategią rozpoczyna współpracę z producentami z krajów europejskich. Aktualnie trwają prace nad serialami brytyjskimi „Troy: Fall of a City” oraz „Black Earth Rising” we współpracy z BBC. Z kolei francuski oddział Canal+ zrealizuje szpiegowską produkcję „The Spy”. Wkrótce pojawi się także serial prosto z Niemiec pt. „Dark”. Platforma opublikowała zapowiedź wideo:

Amerykański serwis VOD nie spoczywa na laurach i wierzy we własny sukces. Czytelnikom VODnews.pl przypominamy o planach rozwoju Netfliksa na najbliższe lata.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: