NetflixNews WorldSeriale VOD

Netflix wyprodukuje duński serial „The Rain”. Poznaj szczegóły i datę premiery

Amerykańska platforma pokochała postapokaliptyczny świat. To kolejna produkcja w tym temacie.

Najważniejsze
  • Europejski serial od Netfliksa
  • Postapokaliptyczny świat
  • Światowa premiera w 2018 roku

Rozpoczęły się prace nad pierwszym, duńskim serialem na zlecenie serwisu Netflix. To kolejny krok w realizacji strategii firmy w krajach europejskich.

Zdjęcia do nowej produkcji realizowane są w Danii i Szwecji, a premiera została zaplanowana na bliżej nieokreślony termin w 2018 roku.

Produkcję wyreżyserują Kenneth Kainz oraz Natasha Arthy. W rolach głównych wystąpią: Alba August, Mikkel Boe Følsgaard, Lars Simonsen i Lucas Lynggaard Tønnesen. W rolach podrzędnych obsadzono takich aktorów, jak: Angela Bundalovic, Iben Hjejle, Jessica Dinnage, Johannes Kuhnke, Lukas Løkken, a także Sonny Lindberg.

Netflix zamawia „The Rain” – serial o postapokaliptycznym świecie

Serial opowie o postapokaliptycznym świecie po tym, jak sześć lat wcześniej miała miejsce wielka katastrofa biologiczna. Netflix poinformował mediów o tym, kto stanie za sterami produkcji. Przy „The Rain” będą współpracować Christian Potalivo (producent i showrunner), Jannik Tai Mosholt (scenarzysta) oraz Jonas Allen i Peter Bose (producenci wykonawczy).W podobnym klimacie powstał brazylijski serial „3%” opowiadający o świecie ogarniętej biedą, gdzie slumsy dominują nad rzeczywistością. Każdego roku tylko 3% młodych ludzi ma szansę na przeprowadzkę do bogatej i cywilizacyjnej wyspy.

Netflix planuje w tym roku przeznaczyć ok. 2 mld dolarów na produkcje europejskie. Zgodnie ze przyjętą strategią rozpoczyna współpracę z producentami z krajów europejskich. Aktualnie trwają prace nad serialami brytyjskimi „Troy: Fall of a City” oraz „Black Earth Rising” we współpracy z BBC. Z kolei francuski oddział Canal+ zrealizuje szpiegowską produkcję „The Spy”. Wkrótce pojawi się także serial prosto z Niemiec pt. „Dark”. Platforma opublikowała zapowiedź wideo:

Amerykański serwis VOD nie spoczywa na laurach i wierzy we własny sukces. Czytelnikom VODnews.pl przypominamy o planach rozwoju Netfliksa na najbliższe lata.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL