HBO MaxNews

Nagrodzony Oscarem krótkometrażowy film Chórem już od dziś w HBO GO

Uhonorowany nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej węgierski krótki metraż Chórem można już oglądać w HBO GO.

Obraz opowiada o szkolnym chórze i jego dobrze skrywanym sekrecie. W HBO GO dostępne są również dwa inne filmy docenione na tegorocznej gali wręczenia Oscarów – Zwierzogród i Księga dżungli.

Chórem (Sing) to osadzona w Budapeszcie na początku lat 90. Opowieść o Zsófi (Dorka Gáspárfalvi), która właśnie zaczyna naukę w nowej szkole podstawowej.

Dziewczynka szybko zaprzyjaźnia się z sympatyczną Lizą (Dorottya Hais) i dołącza do cieszącego się ogromną sławą i uznaniem szkolnego chóru. Pojawienie się nowej uczennicy rozpoczyna serię wydarzeń, które mogą przyczynić się do ujawnienia mrocznej tajemnicy stojącej za popularnością zespołu.

Obraz jest zainspirowanym prawdziwą historią, dopracowanym w każdym szczególe dziełem filmowym w reżyserii Kristófa Deáka (serial Hacktion). Ta dwudziestopięciominutowa, pełna emocji opowieść została wyróżniona Nagrodą Akademii na niedzielnej gali wręczenia Oscarów.

Produkcja zdobyła również uznanie na wielu prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych. W głównych rolach kapitalnie odnajdują się młodziutkie Dorka Hais i Dorka Gáspárfalvi (Zamknięte drzwi).

Partneruje im Zsófia Szamosi (serial HBO Europe Terápia). Film będzie także emitowany w Cinemax – 22 marca, w środę o godz. 9.15.

Chórem dołączył dziś do kolekcji filmów dostępnych w HBO GO, gdzie dostępne są również dwie inne produkcje wyróżnione w niedzielę statuetką Nagrody Akademii: Zwierzogród i Księga dżungli.

Zwierzogród został uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. To opowieść o niezwykłej metropolii zamieszkanej wyłącznie przez zwierzęta, do której pewnego dnia przyjeżdża młoda i pełna entuzjazmu królicza policjantka Judy Hops.

Wkrótce staje przed zadaniem rozwiązania trudnej kryminalnej zagadki, a partneruje jej lis Nick. W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli Julia Kamińska, Paweł Domagała, Krzysztof Stelmaszyk i Barbara Kurdej-Szatan.

Oscarem za najlepsze efekty specjalne została z kolei nagrodzona nakręcona z rozmachem produkcja Księga dżungli, remake disnejowskiej animacji z 1967 roku, dostępna w HBO GO.

W rolę Mowgliego, którego przygarnia i wychowuje w lesie wilcza rodzina, wcielił się niezwykle utalentowany Neel Sethi. Film porywa od strony wizualnej, a dzięki docenionym przez Akademię efektom specjalnym twórcom udało się wykreować niezwykły, baśniowy klimat.

Swoich głosów w polskiej wersji językowej użyczyli bohaterom Jan Frycz, Jan Peszek, Jerzy Kryszak, Piotr Fronczewski i Anna Dereszowska. Film będzie emitowany w HBO w najbliższą niedzielę, 5 marca o godz. 16.35, a także 17 marca o godz. 18.20.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL