Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Cineman VODFilmy VODNews

Nagrodzona 2 Oscarami „Przełęcz ocalonych” w marcu na Cineman VOD

Już od 24 marca Cineman VOD udostępni tegorocznego laureata 2 Oscarów – dramat wojenny w reżyserii Mela Gibsona Przełęcz ocalonych.

Wśród premier marca na Cineman VOD pojawią się także: dramat Światło między oceanami z Alicią Vikander i Michaelem Fassbenderem w rolach głównych (10 marca), Zaś 17 marca komedia Zagubieni w reżyserii Petra Zelenki.

Premiery VOD w marcu

Przełęcz ocalonych nominowana w 6 kategoriach do Oscarów i ostatecznie zdobywca 2 statuetek to autentyczna historia człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej.

Podczas bitwy o Okinawę wśród amerykańskich żołnierzy znalazł się Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni.

Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodnił jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostał z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy.

W rolę Desmonda T. Dossa wcielił się Andrew Garfield, któremu ta kreacja przyniosła nominację do tegorocznego Oscara. Obok niego w filmie wystąpili między innymi Sam Worthington, Luke Bracey oraz aktorka polskiego pochodzenia Kasia Stelmach.

Przełęcz ocalonych jest wielkim powrotem dwukrotnego laureata Oscara Mela Gibsona, który w tym roku uzyskał nominację Akademii w kategorii najlepszy reżyser.

Od 10 marca na Cineman VOD będzie można oglądać Światło między oceanami, dramat nakręcony na podstawie światowego bestselera M.L. Stedmana. Film opowiada historię kochającego się małżeństwa Toma i Isabel, które żyje na bezludnej wyspie, gdzie Tom przyjął posadę latarnika.

Ich życie nie może być w pełni szczęśliwe – nie mogą doczekać się dziecka. Miesiące bezowocnych starań, poronienia wpędzają Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę.

Wbrew własnym zasadom Tom godzi się przyjąć dziecko jako własne.

Film został wyreżyserowany przez Dereka Cianfrance twórcę głośnego Blue Valentine, a w rolach głównych wystąpili: laureatka ubiegłorocznego Oscara Alicia Vikander oraz dwukrotnie nominowany do Oscara Michael Fassbender.

Kolejną premierą marca na Cineman VOD będzie czeska komedia Zagubieni. Tym razem Petr Zelenka opowiada historię pewnego dziennikarza, który szukając tematu do reportażu trafia na konferencję, w trakcie której mają być ujawnione sensacyjne fakty dotyczące konferencji monachijskiej.

Okazuje się, że fakty te ma wyjawić nie człowiek a papuga, która będąc maskotką francuskiego premiera Édouarda Daladiera była światkiem zakulisowych rozmów.

Choć wszyscy uczestnicy konferencji już dawno spoczywają w grobach – papuga żyje, świetnie się miewa i ma bardzo dużo do powiedzenia. Czeska Akademia Filmowa i Telewizyjna wyróżniła film nagrodami w kategorii najlepszy scenariusz oraz montaż.

Także w marcu Cineman VOD udostępni premierowo: 3 marca rosyjską animację Zakwakani, 17 marca horror Pokój grozy z Kate Beckinsale (seria Underworld, Van Helsing), a 31 marca komedię Zły Mikołaj 2 z Billym Bobem Thorntonem jako najbardziej zdemoralizowanym Mikołajem na ziemi.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!