NewsOglądalnośćRaportySport VODTVP VOD

Mundial 2018: Rekordowe wyniki TVP Sport Online i aplikacji mobilnej

Telewizja Polska poinformowała media, iż liczba odtworzeń transmisji meczów z Mundialu 2018 w aplikacji TVP Sport oraz w serwisie Sport.TVP.pl wyniosła 1,8 mln.

Tydzień temu rozpoczęły się rozgrywki finałowe w ramach Mundialu 2018. Prawa do emisji meczów posiada Telewizja Polska, która oprócz dedykowanej oferty TVP 4K (we współpracy z nc+ z stacją Canal+ 4K Ultra HD) dla nadawców telewizyjnych, wszystkie transmisje są dostępne także w sieci. Oczywiście za darmo i legalnie, o czym szerzej pisaliśmy pod TYM adresem.

TVP chwali się wynikami oglądalności w TVP Sport Online

Wszystkie mecze MŚ 2018 rozgrywane w Rosji można oglądać na komputerach za pomocą serwisu sport.tvp.pl oraz na urządzeniach mobilnych z system iOS i Android w aplikacji TVP Sport. Transmisje rozgrywek piłkarskich są udostępniane z anten TVP 1 HD i TVP 2 HD.

W dniu 19 czerwca br. odbyło się spotkanie Polskiej Reprezentacji, która zmierzyła się z Senegalem przegrywając z wynikiem 1:2. Jak informują przedstawiciele TVP, transmisje w sieci odtworzono 1,819 mln razy przez ponad 700 tys. unikalnych widzów. Taki wynik jest absolutnym rekordem oglądalności, do tej pory takie wartości były co najmniej dwukrotnie niższe. Dane te dotyczą tylko serwisu TVP.Sport.pl za pomocą urządzeń desktopowych, czyli komputery czy laptopy.

Do tych wyników należy dodać także transmisję z alternatywnym komentarzem Piotra „Izaka” Skoryrskiego i Macieja Iwańskiego. Duet ten przyciągnął przed monitorami 139 tys. użytkowników zwiększając o ok. 347 tys. odsłon w serwisie Mundial2018.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Reasumując, ok. 20 proc. udziału w transmisji wygenerowali użytkownicy z alternatywnym komentarzem.

Mundial 2018 jednak bez Polaków

Telewizja Polska nie podała jeszcze wyników za wczorajszy mecz z Kolumbią. Można spodziewać się kolejnego rekordu oglądalności, zważywszy na fakt, iż był to mecz o być, albo nie być na tych mistrzostwach. Dziś już wiemy, że polska drużyna odpadła.

Szacuje się, że mecz z Japonią będzie cieszył się jednak z mniejszym zainteresowaniem niż pierwsze dwa spotkania przy udziale Reprezentacji Polski.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL