Biblioteka VODHBONewsSeriale VOD

Mrs. America – nowy serial z Cate Blanchett w HBO GO

Adaptacja prawdziwej historii w walce o równe prawa niezależnie od płci. Mrs. America opowie o Phyllis Schlafly – konserwatywnej aktywistce, która walczyła z feminizmem w USA. Serial dostępny już w serwisie HBO GO.

Mrs. America to serial z dwukrotną laureatką Nagrody Akademii Cate Blanchett w roli Phyllis Schlafly – konserwatywnej aktywistki, która walczyła z feminizmem drugiej fali. Premiera serialu Mrs. America odbędzie się w HBO GO w najbliższą sobotę 18 kwietnia, emisja na antenie zaplanowana została od 1 maja.

HBO GO pokaże sylwetkę Phyllis Schlafly – aktywistki walczącej z feminizmem w USA

Serial Mrs. America przedstawia prawdziwą historię ruchu walczącego o ratyfikację poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć (tzw. Equal Rights Amendment) oraz ostrym sprzeciwie środowiska konserwatystek, którym przewodniczyła Phyllis Schlafly. Historia opowiedziana jest z perspektywy kobiet tamtych czasów, w tym przede wszystkim radykalnej Schlafly, ale także feministek drugiej fali – Glorii Steinem, Betty Friedan, Shirley Chisholm, Belli Abzug oraz Jill Ruckelshaus. Produkcja pokazuje, w jaki sposób jeden z najbardziej zaciekłych sporów kulturowych lat 70. przyczynił się do powstania do organizacji Moral Majority i na zawsze zmienił krajobraz polityczny w Stanach Zjednoczonych.

Zwiastun Mrs. America od HBO GO

W roli głównej w serialu Mrs America zobaczymy dwukrotną laureatkę Oscara i Złotego Globu Cate Blanchett (Blue Jasmine) w roli konserwatystki Phyllis Schlafly. W pozostałych rolach wystąpią: nominowana do nagrody Emmy Rose Byrne (serial Układy) jako Gloria Steinem, zdobywczyni nagród Emmy Margo Martindale (serial Zawód: Amerykanin) jako Bella Abzug, wyróżniona nagrodami Emmy i nominacjami do Złotego Globa Uzo Aduba (serial Orange Is the New Black) jako Shirley Chisholm, nominowana do nagrody Emmy Elizabeth Banks (serial Współczesna rodzina) jako Jill Ruckelshaus oraz wyróżniona Emmy i Złotym Globem Tracey Ullman (The Tracey Ullman Show) jako Betty Friedan. W serialu pojawią się także laureatka Emmy i Złotego Globu Sarah Paulson (American Horror Story), nominowany do nagród Emmy John Slattery (serial Mad Men), nominowana do nagrody Emmy Jeanne Tripplehorn (Szare ogrody), Ari Graynor (serial Umrzeć ze śmiechu), Melanie Lynskey (serial HBO Bliskość) oraz Kayli Carter (film HBO Zła edukacja).

Producentami wykonawczymi są: laureatka nagrody Emmy Dahvi Waller (serial Mad Men), która jest twórczynią produkcji i pełniła też rolę showrunnerki serialu, nominowana do Oscara Stacey Sher (Django, Erin Brockovich), Coco Francini, Cate Blanchett oraz Anna Boden i Ryan Fleck (Kapitan Marvel, serial Billions), którzy wyreżyserowali cztery odcinki serialu, w tym dwa pierwsze.

Premiera serialu odbyła się pod koniec kwietnia w serwisie HBO GO, a już dziś do zobaczenia także na antenie HBO.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!