HBONewsSeriale VOD

Miniserial „Paragraf 22” w reżyserii George’a Clooneya w HBO GO

Sześcioodcinkowy miniserial „Paragraf 22” oparty o kultową książkę Josepha Hellera już w HBO GO. Za sterami George Clooney, zdobywca Oscara i Złotego Globu.

Wyczekiwany, sześciodocinkowy miniserial „Paragraf 22” już w serwisie HBO GO. Subskrybenci do dyspozycji mają cztery odcinki. Ostatnia dwa do zobaczenia już 28 maja br. Część odcinków została wyreżyserowana przez George’a Clooney’a.

Miniserial „Paragraf 22” z plejadą reżyserów

Produkcja została zrealizowana w oparciu o kultową książkę Josepha Hellera o tym samym tytule. Serial wyprodukował zdobywca Oscara i Złotego Globu George Clooney (W chmurach, Idy marcowe), który również występuje w produkcji. Partnerują mu Christopher Abbott (Dziewczyny, Grzesznica), zdobywca Oscara Grant Heslov (Operacja Argo), laureat Emmy Kyle Chandler (Wilk z Wall Street, Bloodline), laureat Złotego Globu Hugh Laurie (Nocny recepcjonista, Dr House) i nominowany do Oscara Giancarlo Giannini (007 Quantum of Solace, Casino Royale).

Produkcja zadebiutowała w HBO GO. Opowiada o czasach II wojnie światowej

„Paragraf 22” portretuje przygody i niepowodzenia amerykańskiej eskadry lotniczej we Włoszech podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem jest Yossarian, bombardier, którego nieustanne wysiłki podczas misji skupione są na tym, by przeżyć. Jego szanse na sukces w realizacji tak prostego celu sukcesywnie obniżają się, ponieważ jego przełożony, pułkownik Cathcart stale podnosi liczbę misji, w których trzeba wziąć udział. Bardziej niż wycofujący się Niemcy, prawdziwym wrogiem dla Yossariana i jego nietuzinkowej grupy kumpli jest biurokracja wojskowa, której logika potrafi zaskoczyć. Szczytem tego jest Paragraf 22, wojskowe prawo, które mówi, że jeśli latasz na misje, jesteś szalony i nie musisz brać w nich udziału; wystarczy zapytać. Ale jeśli tego nie zrobisz, to jesteś zdrowy, więc musisz brać w nich udział.

„Paragraf 22” – zobacz zwiastun

Paragraf 22 został wyprodukowany przez George’a Clooneya i Granta Heslova. Twórców towarzyszą także Richard Brown i Steve Goline w imieniu Anonymous Content. Luke Davies i David Michôd są współautorami i producentami wykonawczymi serialu. Sześcioczęściowy miniserial Paramount Television i Anonymous Content jest wyreżyserowany przez Clooneya, Heslova i Ellen Kuras, która również pełni rolę producenta. Każdy z reżyserów odpowiadał za dwa odcinki.

Cztery odcinki już dostępne w bibliotece HBO GO. Ostatnie dwa zadebiutują 28 maja 2019 roku

Premiera w HBO GO odbyła się 18 maja, gdzie opublikowano pierwsze dwa odcinki. Kilka dni później użytkownicy mogli zobaczyć kolejne dwa epizody. Z kolei ostatnie odcinki pojawią się w HBO GO już za kilka dni, tj. 28 maja. Warto dodać, że premiera w telewizji odbędzie się dopiero pod koniec czerwca. Emisja w HBO 3 rozpocznie się dokładnie 30 czerwca br.

W serwisie HBO GO można również oglądać ekranizację książki „Paragraf 22” z 1970 r. w reżyserii Mike’a Nicholsa z udziałem Alana Arkina.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!