HBONewsSeriale VOD

Miniserial „Paragraf 22” w reżyserii George’a Clooneya w HBO GO

Sześcioodcinkowy miniserial „Paragraf 22” oparty o kultową książkę Josepha Hellera już w HBO GO. Za sterami George Clooney, zdobywca Oscara i Złotego Globu.

Wyczekiwany, sześciodocinkowy miniserial „Paragraf 22” już w serwisie HBO GO. Subskrybenci do dyspozycji mają cztery odcinki. Ostatnia dwa do zobaczenia już 28 maja br. Część odcinków została wyreżyserowana przez George’a Clooney’a.

Miniserial „Paragraf 22” z plejadą reżyserów

Produkcja została zrealizowana w oparciu o kultową książkę Josepha Hellera o tym samym tytule. Serial wyprodukował zdobywca Oscara i Złotego Globu George Clooney (W chmurach, Idy marcowe), który również występuje w produkcji. Partnerują mu Christopher Abbott (Dziewczyny, Grzesznica), zdobywca Oscara Grant Heslov (Operacja Argo), laureat Emmy Kyle Chandler (Wilk z Wall Street, Bloodline), laureat Złotego Globu Hugh Laurie (Nocny recepcjonista, Dr House) i nominowany do Oscara Giancarlo Giannini (007 Quantum of Solace, Casino Royale).

Produkcja zadebiutowała w HBO GO. Opowiada o czasach II wojnie światowej

„Paragraf 22” portretuje przygody i niepowodzenia amerykańskiej eskadry lotniczej we Włoszech podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem jest Yossarian, bombardier, którego nieustanne wysiłki podczas misji skupione są na tym, by przeżyć. Jego szanse na sukces w realizacji tak prostego celu sukcesywnie obniżają się, ponieważ jego przełożony, pułkownik Cathcart stale podnosi liczbę misji, w których trzeba wziąć udział. Bardziej niż wycofujący się Niemcy, prawdziwym wrogiem dla Yossariana i jego nietuzinkowej grupy kumpli jest biurokracja wojskowa, której logika potrafi zaskoczyć. Szczytem tego jest Paragraf 22, wojskowe prawo, które mówi, że jeśli latasz na misje, jesteś szalony i nie musisz brać w nich udziału; wystarczy zapytać. Ale jeśli tego nie zrobisz, to jesteś zdrowy, więc musisz brać w nich udział.

„Paragraf 22” – zobacz zwiastun

Paragraf 22 został wyprodukowany przez George’a Clooneya i Granta Heslova. Twórców towarzyszą także Richard Brown i Steve Goline w imieniu Anonymous Content. Luke Davies i David Michôd są współautorami i producentami wykonawczymi serialu. Sześcioczęściowy miniserial Paramount Television i Anonymous Content jest wyreżyserowany przez Clooneya, Heslova i Ellen Kuras, która również pełni rolę producenta. Każdy z reżyserów odpowiadał za dwa odcinki.

Cztery odcinki już dostępne w bibliotece HBO GO. Ostatnie dwa zadebiutują 28 maja 2019 roku

Premiera w HBO GO odbyła się 18 maja, gdzie opublikowano pierwsze dwa odcinki. Kilka dni później użytkownicy mogli zobaczyć kolejne dwa epizody. Z kolei ostatnie odcinki pojawią się w HBO GO już za kilka dni, tj. 28 maja. Warto dodać, że premiera w telewizji odbędzie się dopiero pod koniec czerwca. Emisja w HBO 3 rozpocznie się dokładnie 30 czerwca br.

W serwisie HBO GO można również oglądać ekranizację książki „Paragraf 22” z 1970 r. w reżyserii Mike’a Nicholsa z udziałem Alana Arkina.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: