NetflixNews World

Mindflix – oglądaj Netflixa za pomocą własnych myśli

Wystarczy pomyśleć „Uruchom odcinek serialu…” i od razu aplikacja zadziała zgodnie z naszym życzeniem. Brzmi futurystycznie?

Telewizory sterujemy już nie tylko standardowym pilotem, do wyboru mamy także smartfony lub inne urządzenia emitujące podczerwień (bądź za pomocą łącza internetowego). Idąc dalej tym krokiem, pracownicy w ramach open source Netflixa zaprezentowali nowy sposób kontrolowania panelu platformy streamingowej.

Podczas ostatniego spotkania w ramach open source pracownicy Netflixa zaprezentowali opaskę Muse, która pozwoli na sterowanie aplikacją za pomocą myśli. Poznajcie bliżej projekt Mindflix.

Za pomocą Mindflixa nie będzie nam potrzebne żadne urządzenie kontrolujące (np. pilot, smartfon czy myszka do komputera). Opaska Muse odczytuje nasze neurony, przez co rozumie nasze myśli i wie, co chcemy zrobić. Więcej o tym można zobaczyć na poniższym wideo:

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Mindflix działa na podstawie fal EEG, czyli dokładnie w ten sposób, do czego została stworzona opaska Muse. Jak widzimy na powyższym filmiku, jest to jedynie koncepcja, myśl przewodnia ostatniego spotkania pracowników Netflixa.

Czy taka forma kontrolowania aplikacji Netflixa może przyjąć się i godnie zastąpić obecne kontrolery?

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL