Filmy VODKino ŚwiatNews

Marcin Dorociński i gwiazda Gry o tron w polskim filmie 303. Bitwa o Anglię

Marcin Dorociński i Iwan Rheon w pełnej rozmachu superprodukcji o polskich asach przestworzy. 303. BITWA O ANGLIĘ już w serwisach VOD.

Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”).

Marcin Dorociński w głównej roli w filmie 303. Bitwa o Anglię
Marcin Dorociński w głównej roli w filmie 303. Bitwa o Anglię

Reżyserii podjął się David Blair – zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.

303. BITWA O ANGLIĘ – oficjalny polski zwiastun

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAF-u. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami.

Iwan Rheon (Gra o tron) w nowej roli w superprodukcji 303. Bitwa o Anglię
Iwan Rheon (Gra o tron) w nowej roli w superprodukcji 303. Bitwa o Anglię

Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Szczegóły premiery VoD

  • Premiera VOD: 7 grudnia 2018
  • Gatunek: historyczny, wojenny
  • Produkcja: Polska, Wielka Brytania 2018
  • Reżyseria: David Blair
  • Scenariusz: Alastair Galbraith, Robert Ryan
  • Obsada: Marcin Dorociński, Filip Pławiak, Milo Gibson, Iwan Rheon, Stefanie Martini,
    Adrian Zaremba, Sławomir Doliniec, Rafał Ferenc, Damian Dudkiewicz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!