Filmy VODKino ŚwiatNews

Marcin Dorociński i gwiazda Gry o tron w polskim filmie 303. Bitwa o Anglię

Marcin Dorociński i Iwan Rheon w pełnej rozmachu superprodukcji o polskich asach przestworzy. 303. BITWA O ANGLIĘ już w serwisach VOD.

Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”).

Marcin Dorociński w głównej roli w filmie 303. Bitwa o Anglię
Marcin Dorociński w głównej roli w filmie 303. Bitwa o Anglię

Reżyserii podjął się David Blair – zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.

303. BITWA O ANGLIĘ – oficjalny polski zwiastun

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAF-u. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami.

Iwan Rheon (Gra o tron) w nowej roli w superprodukcji 303. Bitwa o Anglię
Iwan Rheon (Gra o tron) w nowej roli w superprodukcji 303. Bitwa o Anglię

Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Szczegóły premiery VoD

  • Premiera VOD: 7 grudnia 2018
  • Gatunek: historyczny, wojenny
  • Produkcja: Polska, Wielka Brytania 2018
  • Reżyseria: David Blair
  • Scenariusz: Alastair Galbraith, Robert Ryan
  • Obsada: Marcin Dorociński, Filip Pławiak, Milo Gibson, Iwan Rheon, Stefanie Martini,
    Adrian Zaremba, Sławomir Doliniec, Rafał Ferenc, Damian Dudkiewicz
Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: