Filmy VODKino ŚwiatNews

Maj miesiącem kina grozy. Przegląd horrorów Fest Makabra na VOD

Wszystkie filmy z 2. edycji przeglądu horrorów Fest Makabra od 4 maja na VOD. Wśród tytułów zobaczymy m.in. Zombie Express” oraz „Słudzy diabła”.


Fest Makabra to ogólnopolski przegląd horrorów, prezentujący najciekawsze i najoryginalniejsze dokonania światowego kina grozy ostatniego sezonu. W programie wydarzenia znajdują się mrożące krew w żyłach filmy z różnych stron świata, a wszystkie z nich pokazywane są w Polsce premierowo. Seanse Fest Makabry odbywają się w kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce oraz na nocnych maratonach największych sieci kin. Podczas obu edycji zaprezentowano polskiej widowni m.in. takie tytuły, jak: „Zombie Express”, „Lament”, „Słudzy diabła” czy „Pamiętam cię”. Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor filmów Kino Świat.

Zgodnie z tradycją, po zakończeniu okresu pokazów kinowych impreza przenosi się do sieci. Wszystkie filmy z repertuaru drugiej odsłony przeglądu zadebiutują w serwisach VOD 4 maja. Szczegółowe informacje o platformach, na których będzie można obejrzeć horrory, pojawią się wkrótce w zakładce VOD na oficjalnej stronie Fest Makabry.

Fest Makabra 2 – spis wszystkich filmów na VoD

„Szklana trumna”

Klaustrofobiczny, odważny i zatopiony w neonowej estetyce hiszpański debiut Haritza Zubillagi o cenionej aktorce, która walczy o życie w zamkniętej limuzynie. W roli głównej fenomenalna i doceniona wieloma nagrodami Paola Bontempi. Film prezentowany na ponad 20 festiwalach filmowych, w tym m.in. w Sitges, San Sebastian i na Maladze. 6 nagród i 10 nominacji na koncie.

Zwiastun:

„Słudzy diabła”

Największy przebój kasowy indonezyjskiego kina grozy w historii. Film, który w pierwszym tygodniu od premiery w kinach obejrzało ponad milion widzów! Osadzony w latach 80-tych duszny horror o rodzinie nawiedzanej przez zjawę niedawno zmarłej matki. Nowy film Joko Anwara – cenionego indonezyjskiego specjalisty od kina gatunkowego.

Zwiastun„Pamiętam Cię”

Mroczna ekranizacja bestsellerowej powieści grozy Yrsy Sigurðardóttir, zwanej królową islandzkiego kryminału. Jeden z największych hitów frekwencyjnych islandzkiego kina. Połączenie mroźnego, skandynawskiego dreszczowca z opowieścią o nawiedzonym domu i ghost story. W roli jednej z głównych ról występuje podbijający Hollywood Jóhannes Haukur Jóhannesson („Atomic Blonde”, „Gra o tron”).

Zwiastun

„Głosy ze ściany”

Emilia Clarke (Daenerys z „Gry o tron”) w mrocznej i pełnej suspensu gotyckiej opowieści o strachu, tajemnicy i romansie, osadzonej w toskańskim zamku w latach 50-tych. Film porównywany przez krytyków m.in. do „Sierocińca”, twórczości Alfreda Hitchcocka i Edgara Allana Poego.

Zwiastun„Okręt strachu”

Bezkompromisowy i brutalny chiński horror surwiwalowy, rozgrywający się na pokładzie statku pełnego śmiertelnych pułapek. Film zbudowany z najlepszych elementów kultowych serii „Piła” i „Cube”. W roli głównej chińska królowa krzyku – Ruby Lin.

Zwiastun

Autorem plakatu 2. edycji Fest Makabry jest wybitny polski artysta, Andrzej Pągowski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: