NewsSport VOD

Udostępniał transmisję KSW bezpłatnie na Facebooku. Jest akt oskarżenia

Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K., który udostępniał transmisję KSW na Facebooku. Oskarżonemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K., któremu zarzucono nielegalne rozpowszechnienie transmisji gali KSW. Oskarżony, zgodnie z informacją od prokuratury, udostępniał transmisję dwukrotnie za pomocą strony społecznościowej Facebook.

Sprawa dotyczy gali KSW 36: Trzy korony, która odbyła się 1 października 2016 roku oraz KSW 37: Circus of Pain (z dnia 3 grudnia 2016 roku). Zgodnie z aktem oskarżenia, zostało popełnione przestępstwo z art. 117 ust. 1 i z art. 116 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Podczas śledztwa zabezpieczono komputery i nośniki danych, po analizie których potwierdzono dokonywanie streamingu przez Pawła K.

Przypominamy, iż nielegalne transmisje z gal KSW udostępnianych przez oskarżonego obejrzało ponad 17 tys. osób, a wartość strat operatora telewizyjnego wyniosła około 636 tys. zł. Pawłowi K. grozi kara pozbawienia wolności maksymalnie do 2 lat.

Wspomniane gale Konfrontacji Sztuk Walk były dostępne w systemie PPV (pay-per-view) dla abonentów Cyfrowego Polsatu oraz operatorów kablowych. W internecie, legalnie można było obejrzeć zarówno w internetowej telewizji IPLA jak i na oficjalnej stronie KSW. Dostęp do wydarzenia kosztował ok. 40 zł – w zależności od oferty operatorów.

Oficjalny komunikat od Prokuratury Okręgowej w Warszawie jest dostępny na TEJ stronie.

To kolejny przykład, który pokazuje jak skuteczne mogą być organy ścigania. Coraz więcej pirackich serwisów jest zamykanych własnie na wskutek działania policjantów z wydziału ds. cyberprzestępstw.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: