NewsSport VOD

Udostępniał transmisję KSW bezpłatnie na Facebooku. Jest akt oskarżenia

Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K., który udostępniał transmisję KSW na Facebooku. Oskarżonemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K., któremu zarzucono nielegalne rozpowszechnienie transmisji gali KSW. Oskarżony, zgodnie z informacją od prokuratury, udostępniał transmisję dwukrotnie za pomocą strony społecznościowej Facebook.

Sprawa dotyczy gali KSW 36: Trzy korony, która odbyła się 1 października 2016 roku oraz KSW 37: Circus of Pain (z dnia 3 grudnia 2016 roku). Zgodnie z aktem oskarżenia, zostało popełnione przestępstwo z art. 117 ust. 1 i z art. 116 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Podczas śledztwa zabezpieczono komputery i nośniki danych, po analizie których potwierdzono dokonywanie streamingu przez Pawła K.

Przypominamy, iż nielegalne transmisje z gal KSW udostępnianych przez oskarżonego obejrzało ponad 17 tys. osób, a wartość strat operatora telewizyjnego wyniosła około 636 tys. zł. Pawłowi K. grozi kara pozbawienia wolności maksymalnie do 2 lat.

Wspomniane gale Konfrontacji Sztuk Walk były dostępne w systemie PPV (pay-per-view) dla abonentów Cyfrowego Polsatu oraz operatorów kablowych. W internecie, legalnie można było obejrzeć zarówno w internetowej telewizji IPLA jak i na oficjalnej stronie KSW. Dostęp do wydarzenia kosztował ok. 40 zł – w zależności od oferty operatorów.

Oficjalny komunikat od Prokuratury Okręgowej w Warszawie jest dostępny na TEJ stronie.

To kolejny przykład, który pokazuje jak skuteczne mogą być organy ścigania. Coraz więcej pirackich serwisów jest zamykanych własnie na wskutek działania policjantów z wydziału ds. cyberprzestępstw.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL