NewsWP Pilot

Kanały TVP 1, TVP 2 i TVP Warszawa znikają z WP Pilot

Platforma WP Pilot korzysta z zasady „must carry, must offer”. TVP i pozostali nadawcy objęci tym rozporządzeniem są przeciwni emisji ich kanałów w internecie.

Prezes TVP SA, Jacek Kurski i prezes WP Holding, Jacek Świderski zadeklarowali chęć porozumienia w sprawie emisji sygnału TVP w usłudze WP Pilot. Do 16 lipca obie strony chcą wypracować zadowalające rozwiązanie. Tymczasowo, na czas negocjacji, stacje publicznego nadawcy nie będą dostępne w usłudze WP Pilot.

Mundial 2018 powodem rozpoczętych dyskusji o platformie WP Pilot

Zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej stały się okazją do nawiązania rozmów pomiędzy nadawcami. Dla Telewizji Polskiej kluczowe jest poprawne wykonanie umowy licencyjnej. Strony zgadzają się, że obecne regulacje prawne w zakresie ,,must carry – must offer” są niedoskonałe. Wirtualnej Polsce zależy na porozumieniu z jej wszystkimi partnerami. Z tego powodu WP w geście dobrej woli zdecydowała się wyłączyć stacje TVP ze swojej usługi do 16 lipca, na czas planowanych negocjacji, w wyniku których strony będą poszukiwały nowej formuły porozumienia na warunkach komercyjnych.

Cieszę się, że rozpoczęte negocjacje mogą zaprocentować nie tylko dostępem do trzech kanałów, ale do całej bogatej oferty telewizji publicznej. Wierzę, że na porozumieniu dwóch polskich spółek mediowych skorzystają przede wszystkim widzowie – mówi Jacek Świderski, prezes WP Holding SA.

Zależy mi na wypracowaniu nowego modelu biznesowego, który będzie dostosowany do współczesnego rynku medialnego i będzie brał pod uwagę jego wszystkie niuanse- temu będą służyły zbliżające się negocjacje. Naturalna wydaje się sytuacja, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej i w na VOD.TVP.pl. czyli u nadawcy, który poniósł koszty pozyskania praw do tego wydarzenia – powiedział Jacek Kurski prezes TVP SA.Stacje TVP1, TVP2 oraz TVP Warszawa były dostępne w usłudze WP Pilot na podstawie obowiązku must carry – must offer zawartego w ustawie o radiofonii i telewizji. Takie stanowisko przedstawiła KRRiT we wrześniu 2015r roku, kiedy to nakazała TVP udostępnić Netwizor sp. z o.o. program TVP1, TVP2, TVP Regionalna.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL