Amazon Prime VideoHBO MaxNews

HBO wycofuje swoje produkcje z platformy Amazon Prime Video

Kończy się długoletnia umowa HBO, w ramach której korporacja udostępniała swoje produkcje na platformie Amazon Prime Video. Firma stawia na rozwój HBO Now.

Grupa medialna HBO nie zamierza kontynuować umowy z Amazonem. Z końcem 2018 roku, wszystkie własne produkcje zostaną wycofane z platformy Prime Video. Nadawca chce skupić się na rozwoju własnej usługi Now dostępnej w wybranych krajach.

Podczas spotkania z inwestorami, prezes HBO Richard Plepler wspomniał, iż nie jest zadowolony z wyników finansowych uzyskanych za pośrednictwem Amazona Prime Video. Ponadto, prezes koncernu zapowiedział, że własne treści będą dostępne tylko na platformach HBO GO i HBO Now.

HBO rezygnuje z podmiotów zewnętrznych

Pleper wspomniał, że firma zamierza inwestować w rozwój platformy HBO Now, która nie jest zależna od umów z platformami cyfrowymi i operatorów telekomunikacyjnych. Rezygnacja z Amazona to pierwszy krok do wyłączenia swojej oferty u podmiotów zewnętrznych.

Warto wspomnieć, że w krajach afrykańskich, produkcje HBO można znaleźć ofercie ShowMaxa. Nie wiadomo, czy w związku z nową strategią, seriale takie jak „Gra o Tron”, „The Wire” czy „Banshee” będą dostępne dla tamtejszego rynku. Produkcje własne HBO nie są udostępniane w ramach własnej oferty. Być może wraz z nową strategią, grupa medialna będzie chciała rozpocząć globalną ekspansję z usługą Now.

Nadawca kontentu premium jest zadowolony z wyników nowej usługi. Time Warner na początku tego roku informował, że w stale przybywa subskrybentów, a jest ich już ponad 2 mln.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL