HBOHOT! SerialeNewsSeriale VOD

HBO GO zamawia produkcję nowego hiszpańskiego serialu „30 monedas” 

HBO Europe wyprodukuje serial grozy „30 monedas” o księdzu egzorcyście z mroczną przeszłością. Nową produkcję wyreżyseruje Álex de la Iglesia.

Na platformie HBO GO subskrybenci mogą wyczekiwać nowego serialu pt. „30 monedas”. Hiszpańska produkcja wyreżyserowana zostanie przez Álexa de la Iglesii – nagradzanego m.in. na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Jorgem Guerricaechevarríą jest także współautorem scenariusza. Zdjęcia do produkcji „30 monedas” rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii.

Álex de la Iglesia wkracza na rynek hiszpańskich seriali. Będzie kolejny hit?

Álex de la Iglesia jest jednym z najwybitniejszych hiszpańskich reżyserów. Jego filmografia obejmuje wiele głośnych filmów, takich jak m.in. Perfectos desconocidos, Bar (El bar) czy obraz, który zdobył osiem nagród Goya – Wredne jędze (Las brujas de Zugarramurdi). W 2010 roku za film Hiszpański cyrk (Balada Triste de Trompeta), artysta wyróżniony został m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Otrzymał wtedy Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię oraz Złotą Osellę za najlepszy scenariusz. De la Iglesia ma na swoim koncie wiele produkcji telewizyjnych, w tym m.in. serial science fiction Pultón B.R.B. Nero i Pokój dziecięcy (La habitación del hijo), który jest częścią antologii Películas para no dormir.

„30 mondeas” to niebanalna historia o duchownym z skomplikowaną przeszłością

Serial opowiadać będzie o tragicznym życiu księdza Vergary – egzorcysty, boksera i byłego skazańca. Główny bohater zesłany zostaje do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Kiedy okazuje się, że ksiądz prawdopodobnie ma jakiś związek z serią tajemniczych zjawisk paranormalnych, które miały miejsce w wiosce, naiwny burmistrz Paco oraz dociekliwa weterynarz Elena próbują poznać tajemniczą przeszłość Vergary oraz znaczenie tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, którą ten ukrywa. Niedługo potem troje bohaterów uwikłanych zostanie w światowy spisek: rozpoczyna się walka o trzydzieści srebrników, które otrzymał apostoł Judasz Iskariota za wydanie Jezusa z Nazaretu. To walka o przeklęte, magiczne monety, które mają niewyobrażalną moc. Wszystko wskazuje na to, że spisek sięga samego Watykanu i zagraża porządkowi współczesnego świata.

HBO GO zyska produkcję z niecodziennym połączeniem horroru, przygody i religii

Horror, przygoda, akcja, potwory i religia… w kolejnych ośmiu odcinkach serialu „30 monedas” zobaczymy wszystkie lubione tematy Álexa de la Iglesii, które baskijski reżyser po mistrzowsku rozwija zgodnie z konwencją gatunku.

– Dzięki swojemu wyrazistemu stylowi i umiejętności stworzenia własnego świata, Álex jest jedyną osobą, która jest w stanie zrealizować tak ambitny, w warstwie narracyjnej i wizualnej, projekt. Praca nad serialem zarówno z Álexem de la Iglesią, jak i Jorge Guerricaechevarríą jest niezwykle owocnym i ciekawym procesem. Jesteśmy pewni, że „30 monedas” będzie produkcją, która idealnie wpisze się w tradycje produkcji HBO – powiedział Miguel Salvat, Commissioning Editor of Original Programming w HBO España.

Serial zadebiutuje jeszcze w tym roku

Tytuł wyprodukowany zostanie dla HBO przez spółkę Pokeepsie Films. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: