HBONewsSeriale VOD

HBO GO zamawia produkcję nowego hiszpańskiego serialu „30 monedas” 

HBO Europe wyprodukuje serial grozy „30 monedas” o księdzu egzorcyście z mroczną przeszłością. Nową produkcję wyreżyseruje Álex de la Iglesia.

Na platformie HBO GO subskrybenci mogą wyczekiwać nowego serialu pt. „30 monedas”. Hiszpańska produkcja wyreżyserowana zostanie przez Álexa de la Iglesii – nagradzanego m.in. na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Jorgem Guerricaechevarríą jest także współautorem scenariusza. Zdjęcia do produkcji „30 monedas” rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii.

Álex de la Iglesia wkracza na rynek hiszpańskich seriali. Będzie kolejny hit?

Álex de la Iglesia jest jednym z najwybitniejszych hiszpańskich reżyserów. Jego filmografia obejmuje wiele głośnych filmów, takich jak m.in. Perfectos desconocidos, Bar (El bar) czy obraz, który zdobył osiem nagród Goya – Wredne jędze (Las brujas de Zugarramurdi). W 2010 roku za film Hiszpański cyrk (Balada Triste de Trompeta), artysta wyróżniony został m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Otrzymał wtedy Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię oraz Złotą Osellę za najlepszy scenariusz. De la Iglesia ma na swoim koncie wiele produkcji telewizyjnych, w tym m.in. serial science fiction Pultón B.R.B. Nero i Pokój dziecięcy (La habitación del hijo), który jest częścią antologii Películas para no dormir.

„30 mondeas” to niebanalna historia o duchownym z skomplikowaną przeszłością

Serial opowiadać będzie o tragicznym życiu księdza Vergary – egzorcysty, boksera i byłego skazańca. Główny bohater zesłany zostaje do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Kiedy okazuje się, że ksiądz prawdopodobnie ma jakiś związek z serią tajemniczych zjawisk paranormalnych, które miały miejsce w wiosce, naiwny burmistrz Paco oraz dociekliwa weterynarz Elena próbują poznać tajemniczą przeszłość Vergary oraz znaczenie tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, którą ten ukrywa. Niedługo potem troje bohaterów uwikłanych zostanie w światowy spisek: rozpoczyna się walka o trzydzieści srebrników, które otrzymał apostoł Judasz Iskariota za wydanie Jezusa z Nazaretu. To walka o przeklęte, magiczne monety, które mają niewyobrażalną moc. Wszystko wskazuje na to, że spisek sięga samego Watykanu i zagraża porządkowi współczesnego świata.

HBO GO zyska produkcję z niecodziennym połączeniem horroru, przygody i religii

Horror, przygoda, akcja, potwory i religia… w kolejnych ośmiu odcinkach serialu „30 monedas” zobaczymy wszystkie lubione tematy Álexa de la Iglesii, które baskijski reżyser po mistrzowsku rozwija zgodnie z konwencją gatunku.

– Dzięki swojemu wyrazistemu stylowi i umiejętności stworzenia własnego świata, Álex jest jedyną osobą, która jest w stanie zrealizować tak ambitny, w warstwie narracyjnej i wizualnej, projekt. Praca nad serialem zarówno z Álexem de la Iglesią, jak i Jorge Guerricaechevarríą jest niezwykle owocnym i ciekawym procesem. Jesteśmy pewni, że „30 monedas” będzie produkcją, która idealnie wpisze się w tradycje produkcji HBO – powiedział Miguel Salvat, Commissioning Editor of Original Programming w HBO España.

Serial zadebiutuje jeszcze w tym roku

Tytuł wyprodukowany zostanie dla HBO przez spółkę Pokeepsie Films. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!