HBONews

HBO GO od dziś w cenie Showmaxa! Bez kanałów telewizyjnych

Dziś platforma HBO GO udostępniła nowy cennik, w ramach którego subskrypcja wynosi 19,90 zł. Z pakietu znikną kanały HBO, HBO 2 HBO 3 oraz Cinemax i Cinemax 2.

Od dziś HBO GO będzie jeszcze tańszy. Jak dowiedział się serwis VODnews.pl, platforma zmieni koszt subskrypcji na 19,90 zł, ale nie obeszło się bez zmiany oferty. Na platformie HBO GO nie można już oglądać kanałów linearnych, takie jak HBO, HBO 2 i HBO 3, a także Cinemax i Cinemax 2. Powód takiej zmiany jest dość banalny.

HBO GO teraz będzie kosztował tyle co Showmax!

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów seriali premium i nie tylko. Z kolei dla konkurencji takiej jak Showmax czy Netflix już niekoniecznie. Po uwolnieniu platformy HBO GO od podmiotów trzecich, firma zbierała informacje i statystyki tego przedsięwzięcia. Po przeprowadzeniu badania, wiemy już, że polscy widzowie domagają się tańszego dostępu do biblioteki premium od HBO. Podążając za głosem swoich klientów, HBO podjęło taką decyzję. Jak się okazuje, decyzja ta jest globalna, a zatem możemy się spodziewać, że serwisy HBO GO, które zostały uwolnione w tym samym okresie, co w Polsce, również mogą mieć tańszy dostęp – tego dowiemy się już jutro.

Kanały telewizyjna znikną z platformy HBO GO

W serwisie HBO oprócz bogactwa w postaci materiałów VoD, dostępne są także kanały linearne. Mowa oczywiście o stacjach HBO, HBO 2 i HBO 3 oraz Cinemax i Cinemax 2. Zmiana ta jednak nie będzie bolesna dla użytkowników, z pewnością subskrybenci częściej sięgali po materiały VoD aniżeli oglądali na żywo to, co leciało na kanałach telewizyjnych.

Showmax i Netflix mają powód do zmartwienia

Choć Netflix ma stosunkowo największą bibliotekę materiałów, to jednak większość filmów i seriali są oferowane dla masowych odbiorców. Tańszy dostęp do treści premium może zachęcić klientów do przejścia właśnie na platformę HBO GO. Z kolei Showmax jest oferowany w podobnej cenie, co z pewnością wywoła burzę mózgów wśród pracowników tej platformy. Z pewnością polski oddział Showmaxa będzie zmuszony do podjęcia decyzji, do zmiany cennika lub zwiększenia ilości materiałów na swojej platformie.

Zmiana ceny HBO GO może być pokłosiem oficjalnego wejścia Amazona z usługą Prime Video. Przypominamy, że serwis jest już spolszczony i oferuje większą część materiałów z lektorem i/lub z napisami. A dostęp do serwisu VOD od Amazona kosztuje ponad 13 zł.

Jedno jest pewne. Serwisy VoD odrabiają zadania domowe i starają się wychodzić na przeciw oczekiwaniom użytkowników. Liczą się z ich zdaniem, stale organizują badania i śledzą poczynania subskrybentów na platformach. Pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania techniczne oraz nowe sposoby dostarczania rozrywki internautom. To dobry krok ku rozwoju serwisów VoD nie tylko globalnie, ale przede wszystkim w Polsce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!