HBONews

Produkcje uhonorowane Polską Nagrodą Filmową Orły 2017 na HBO GO

Dokument Komunia w reżyserii Anny Zameckiej otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orły w kategorii najlepszy dokument. Film można oglądać w HBO GO.

W dniu wczorajszym odbyła się gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2017, a nagrodzony film dokumentalny „Komunia” jest dostępny na platformie HBO GO. Film otrzymał również nominacje do nagrody Odkrycie Roku dla reżyserki Anny Zameckiej oraz za montaż dla Agnieszki Glińskiej, Anny Zameckiej i Wojciecha Janasa.

Pełnometrażowa Komunia, debiut reżyserki Anny Zameckiej, to opowieść o dorastaniu. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem, dba o relacje z mieszkającą osobno matką, a przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest uroczystość komunii świętej brata, 13- etniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

Komunia została wyprodukowana przez HBO Europe, Wajda Studio oraz Otter Films we współpracy z MX35. Film powstał dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentkami filmu są Anna Wydra, Anna Zamecka, Zuzanna Król, Izabela Łopuch i Hanka Kastelicova.

Cztery Polskie Nagrody Filmowe Orły otrzymała koprodukcja HBO Europe Ostatnia Rodzina. Reżyser Jan P. Matuszyński został uhonorowany Polską Nagrodą Filmową w kategorii Odkrycie Roku za film Ostatnia Rodzina. Za główne role aktorskie statuetki otrzymali Aleksandra Konieczna i Andrzej Seweryn. Nagrodę za scenariusz otrzymał Robert Bolesto. Razem film zgromadził dziesięć nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: