HBO MaxNews

HBO ofiarą hakerskiej kradzieży seriali i poufnych informacji

W sieci pojawiły się odcinki seriali niedostępnych jeszcze oficjalnie na platformie HBO GO.

„Gra o tron”, „Pokój 104” i „Gracze” wśród skradzionej własności HBO. Opublikowane odcinki w sieci nie są jeszcze dostępne na platformie HBO GO.

Zagraniczny serwis informacyjny EW poinformował o ataku hakerskim na telewizję HBO. Sprawca ukradł 1,5 TB danych, w tym m.in scenariusz do największego hitu „Gry o tron”, a także odcinki do „Graczy” czy najnowszej produkcji „Pokój 104”. Cyberprzestępca zdobył także poufne dane.

Atak hakerski naruszył systemy firmy, a zatem było to włamanie nie do samej platformy HBO GO, tylko do systemu, w którym pracownicy grupy medialnej przekazują poufne informacje.

HBO wydał oświadczenie i potwierdza, iż firma została zaatakowana przez nieznanego sprawcę. Jak informuje przedstawiciel kanału premium – trwają wyjaśnienia, podjęto kroki naprawiania sytuacji i od samego początku zostały powiadomione organy ścigania. Do współpracy został zaproszony także zewnętrzny podmiot do spraw cyberbezpieczeństwa. Ochrona danych jest priorytetem dla telewizji HBO i poważnie traktuje odpowiedzialność za ochronę danych, które są przechowywane w wewnętrznym systemie.

Materiały skradzione w wyniku ataku hakierskiego na stację HBO nie są jeszcze dostępne na platformie HBO GO

Jak informują media, hakerzy wykradli 1,5 terabajta danych firmy. Uzyskano potwierdzenie, iż jest to nadchodzący odcinek do „Graczy” oraz „Pokoju 104”. Seriale są udostępnione w internecie. Istnieje także podejrzenie kradzieży scriptu do czwartego odcinka „Gry o tron”, który zadebiutuje w przyszłym tygodniu. To nie wszystkie informacje uzyskane przez anonimowego sprawcę. Według zapowiedzi, wkrótce w sieci udostępnione zostaną kolejne skradzione materiały.

HBO nie komentuje jakie dane zostały skradzione, ale potwierdza wyciek powyższych materiałów. W wyniku ataku. prezes firmy, Richard Plepler, w godzinach porannych przesłać e-mail do pracowników informując o tym zdarzeniu:

Jak większość z Was prawdopodobnie już słyszała, odnotowaliśmy atak hakerski w naszej firmie i tym samym zostały skradzione poufne informacje, w tym także niektóre nasze produkcje. Wszelkie działania prowadzące do wycieku danych są haniebne i niepokojące dla nas wszystkich. Mogę zapewnić, iż kierownictwo, a także nasza specjalna jednostka technologiczna wraz z zewnętrznymi ekspertami działają przez całą dobę, aby chronić nasze wspólne interesy.

W minioną niedzielę anonimowy e-mail został rozesłany do wielu dziennikarzy informując o wycieku danych:

Cześć wszystkim życzliwym ludziom. Właśnie dzieje się największy wyciek wszechczasów na przestrzeni cybernetycznej. Jaka jest jego nazwa? HBO i Gra o tron. Masz niebywałą szansę być wiodącym świadkiem pobierając materiały. Ciesz się i rozpowszechniaj informację. (…) HBO właśnie upada.

Nie potwierdzono jednak, czy przedmiotem kradzieży są kolejne odcinki „Gry o tron”. Przypominamy, iż dwa lata temu stacja telewizyjna padła ofiarą kradzieży kopii do prawie całego sezonu.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL