HBONewsSeriale VOD

Nowy miniserial „Czarnobyl” już 7 maja w HBO GO

W miniserialu „Czarnobyl” od HBO GO w roli głównej zobaczymy Emmę Watson oraz Jareda Harrisa. Poznaj szczegóły.

Miniserial „Czarnobyl” przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Była to jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof spowodowanych przez człowieka. Jednocześnie zdarzenie, w którym wielu bohaterskich ratowników poświęciło własne zdrowie i życie. Wszystko po to, by ratować Europę przed skutkami niewyobrażalnego kataklizmu. Premiera koprodukcji HBO i SKY odbędzie się 7 maja w HBO i HBO GO.

Fabularyzowana historia znanej wszystkim ludziom. Co zobaczymy w serialu „Czarnobyl”?

28 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy. Następnie rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

Jared Harris wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego. Był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora.

W rolach głównych zobaczymy Jareda Harrisa, Emmę Watson oraz Stellana Skarsgårda

W głównych rolach występują Jared Harris (The Crown; nominowany do nagrody Emmy za rolę w serialu Mad Men), Stellan Skarsgård (Melancholia, Buntownik z wyboru) oraz Emily Watson (nominowana do Oskara za Hilary i Jackie i Przełamując fale). Autorem scenariusza i producentem wykonawczym serialu Czarnobyl jest Craig Mazin (Łowca i Królowa Lodu), a reżyserem – Johan Renck (Breaking Bad). Miniserial jest koprodukcją HBO i SKY, która została zrealizowana przez spółki Sister Pictures i The Mighty Mint. Carolyn Strauss (nominowana do nagrody Emmy za Grę o tron) i Jane Featherstone (Broadchurch) pełnią obowiązki producentów wykonawczych. Współproducentami wykonawczymi są Johan Renck i Chris Fry (Humans), a Sanne Wohlenberg (Czarne lustro) jest producentką.

W pozostałych rolach występują: Paul Ritter (Lovesick) jako zastępca głównego inżyniera Czarnobyla Anatolij Diatlow, Jessie Buckley (Pod ciemnymi gwiazdami) jako Ludmiła Ignatenko, mieszkanka miasta Prypeć i żona strażaka, który wziął udział w akcji ratowniczej, Adrian Rawlins (Harry Potter i Insygnia Śmierci) jako główny inżynier elektrowni w Czarnobylu Mikołaj Fomin oraz Con O’Neill (Rozpustnice) jako dyrektor elektrowni Wiktor Bruchanow.

Zobacz trailer nadchodzącego miniserialu

W produkcji zobaczymy także: Sama Troughtona (Rytuał), Adama Nagaitisa (Terror), Barry’ego Keoghana (Dunkierka), Ralpha Inesona (Harry Potter i Książę Półkrwi), Marka Lewisa Jonesa (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi), Faresa Faresa (serial HBO Westworld) i Davida Densika (McMafia).

Zdjęcia do miniserialu zostały zrealizowane na Litwie. W skład ekipy produkcyjnej wchodzą operator Jakob Ihre (Thelma), scenograf Luke Hull (Howards End), montażyści Jinx Godfrey (Teoria wszystkiego) i Simon Smith (Endeavor), kostiumolog Odile Dicks-Mireaux (Brooklyn), dyrektorzy castingu Nina Gold i Robert Sterne (oboje dwukrotnie nominowani do Emmy za serial HBO Gra o tron) i kompozytor Hildur Gudnadóttir (W pułapce).

Premiera serialu „Czarnobyl” już 7 maja w HBO GO

Premiera pięciodocinkowego miniserialu HBO Czarnobyl odbędzie się we wtorek, 7 maja w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze. W HBO GO serial dostępny będzie od rana, a w HBO jego emisja została zaplanowana na godz. 21.10.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: