HBONews

Zażądali okupu, czyli ciąg dalszy ataku hakerskiego na HBO

Stacja HBO przeżywa starcie z ogniem, zupełnie tak, jak bohaterowie „Gry o tron”. Hakerzy zażądali okupu, inaczej kolejne dane zostaną opublikowane.

Grupa cyberprzestępców otworzyła dialog z grupą medialną HBO. W zamian za zaprzestanie publikowania skradzionych danych, hakerzy żądają okupu w wysokości 7,5 miliona dolarów przetransferowanych w cyfrowej walucie Bitcoin. Posiadacze kopii danych HBO grożą, że udostępnią kolejne materiały związane z „Grą o tron”, a także służbowe maile.

Hakerzy umacniając swoje argumenty, zaprezentowali screen uzyskanych materiałów. Wymienia się m.in korespondencję e-mailową, materiały promocyjne, odcinki i streszczenia seriali, czy nawet prywatne numery telefonów i adresy zamieszkania aktorów grających w produkcjach HBO.

HBO nie ma łatwo z „Grą o tron”. To nie był pierwszy wyciek

Cyberprzestępcy podkreślają także, że posiadają oficjalne streszczenie do piątego odcinka ‚Gry o tron” z obecnego sezonu. I dopowiadają, że to nie ostatnia informacja jaką posiadają o tym serialu. Mimo kradzieży danych, hakerzy potwierdzają, iż zabezpieczenia firmy były trudne do rozgryzienia. Ostatecznie grupa pracowała nad atakiem hakerskim przez pół roku.

Przestępcy postawili ultimatum i żądają przekazania okupu w ciągu trzech dni. HBO nie wydał oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Nie wiadomo, czy stacja zdecyduje się na współpracę z hakerami. Przypominamy, że HBO współpracuje z agencją FBI oraz z firmą zewnętrzną zajmującą się z cyberbezpieczeństwem.

Kilka dni temu informowaliśmy o ataku hakerskim na HBO. Wówczas media informowały o wycieku danych o łącznej pojemności 1,5 TB. Hakerzy w kolejnych dniach zdecydowali się na opublikowanie czwartego odcinka „Gry o tron” jeszcze przed premierą na HBO czy na platformie HBO GO,

Przypominamy, że w piątym sezonie do sieci wyciekły cztery odcinki na długo przed premierą. Za ten stan rzeczy odpowiadał jeden z dziennikarzy, który uzyskał dostęp do przedpremierowych odcinków w ramach współpracy z HBO.

Warto dodać, że publikacja odcinka 7×04 nie zaszkodziła stacji. Miniony epizod obejrzała rekordowa liczba widzów, tj. ponad 10,2 mln.Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: