HBO MaxNews

Zażądali okupu, czyli ciąg dalszy ataku hakerskiego na HBO

Stacja HBO przeżywa starcie z ogniem, zupełnie tak, jak bohaterowie „Gry o tron”. Hakerzy zażądali okupu, inaczej kolejne dane zostaną opublikowane.

Grupa cyberprzestępców otworzyła dialog z grupą medialną HBO. W zamian za zaprzestanie publikowania skradzionych danych, hakerzy żądają okupu w wysokości 7,5 miliona dolarów przetransferowanych w cyfrowej walucie Bitcoin. Posiadacze kopii danych HBO grożą, że udostępnią kolejne materiały związane z „Grą o tron”, a także służbowe maile.

Hakerzy umacniając swoje argumenty, zaprezentowali screen uzyskanych materiałów. Wymienia się m.in korespondencję e-mailową, materiały promocyjne, odcinki i streszczenia seriali, czy nawet prywatne numery telefonów i adresy zamieszkania aktorów grających w produkcjach HBO.

HBO nie ma łatwo z „Grą o tron”. To nie był pierwszy wyciek

Cyberprzestępcy podkreślają także, że posiadają oficjalne streszczenie do piątego odcinka 'Gry o tron” z obecnego sezonu. I dopowiadają, że to nie ostatnia informacja jaką posiadają o tym serialu. Mimo kradzieży danych, hakerzy potwierdzają, iż zabezpieczenia firmy były trudne do rozgryzienia. Ostatecznie grupa pracowała nad atakiem hakerskim przez pół roku.

Przestępcy postawili ultimatum i żądają przekazania okupu w ciągu trzech dni. HBO nie wydał oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Nie wiadomo, czy stacja zdecyduje się na współpracę z hakerami. Przypominamy, że HBO współpracuje z agencją FBI oraz z firmą zewnętrzną zajmującą się z cyberbezpieczeństwem.

Kilka dni temu informowaliśmy o ataku hakerskim na HBO. Wówczas media informowały o wycieku danych o łącznej pojemności 1,5 TB. Hakerzy w kolejnych dniach zdecydowali się na opublikowanie czwartego odcinka „Gry o tron” jeszcze przed premierą na HBO czy na platformie HBO GO,

Przypominamy, że w piątym sezonie do sieci wyciekły cztery odcinki na długo przed premierą. Za ten stan rzeczy odpowiadał jeden z dziennikarzy, który uzyskał dostęp do przedpremierowych odcinków w ramach współpracy z HBO.

Warto dodać, że publikacja odcinka 7×04 nie zaszkodziła stacji. Miniony epizod obejrzała rekordowa liczba widzów, tj. ponad 10,2 mln.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!