Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HBO MaxNews

Filmy z kolekcji „Star Trek” od kwietnia w serwisie HBO GO

Filmy z kolekcji „Star Trek” częścią repertuaru premier dostępnych w serwisie HBO GO. Wśród nowości do zobaczenia „Wieżowiec” osadzony w latach 70-tych.

W kwietniu w HBO GO obejrzeć będzie można takie hity filmowe jak „183 metry strachu”, „Królestwo”, „Wieżowiec”, „Pelé: Narodziny legendy” czy produkcję „Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks”. Do kolekcji dołączą ponadto nowe tytuły dziecięce i filmy festiwalowe oraz aż cztery nowe dokumenty, m.in. „One More Time With Feeling” i „Otwórzcie oczy”.

Nowe hity filmowe w gwiazdorskiej obsadzie

Wieżowiec – 2 kwietnia

Tom Hiddleston w intrygującej, osadzonej w latach 70. filmowej alegorii o fasadowości relacji międzyludzkich w kapitalistycznej rzeczywistości. Lekarz wprowadza się do nowo wybudowanego, luksusowego wieżowca. Wkrótce wśród mieszkańców budynku rodzi się niezdrowa rywalizacja, a do elitarnego, uporządkowanego świata wkradają się chaos i przemoc. Plus Jeremy Irons, Sienna Miller, Luke Evans, Elisabeth Moss.

Młodość w Oregonie – 9 kwietnia

Kameralna, słodko-gorzka opowieść o schorowanym i zmęczonym życiem osiemdziesięciolatku, który wyrusza w podróż do Oregonu, aby tam legalnie poddać się eutanazji. Towarzyszą mu żona, syn i zięć. W rolach głównych Frank Langella, Billy Crudup, Christina Applegate.

Królestwo – 15 kwietnia

Fascynujący dokument twórców Makrokosmosu i Mikrokosmosu. W pełnym tajemnic lesie rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką. Historia Europy opowiedziana z perspektywy zamieszkujących ją zwierząt, których rytm życia wyznaczają zmieniające się pory roku. Przepiękne zdjęcia i krajobrazy, w tym także polskiej Puszczy Białowieskiej.

183 metry strachu – 23 kwietnia

Trzymający w napięciu thriller z Blake Lively w roli uwięzionej na mieliźnie młodej surferki, która musi zmierzyć się z żądnym krwi rekinem. Świetnie zrealizowany film zachwyca przepięknymi widokami, dopracowanymi efektami specjalnymi oraz pomysłowo skonstruowanym scenariuszem.

Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks – 23 kwietnia

Oprah Winfrey w dramacie produkcji HBO w roli córki zapomnianej przez historię ubogiej Afroamerykanki, od której pobrano wykorzystywane do badań w nowoczesnej medycynie komórki HeLa. Film powstał na podstawie reportażowej książki autorstwa Rebecki Skloot.

Od początku kwietnia w serwisie będą także dostępne cztery filmy z kultowej serii Star Trek, wielokrotnie nagradzanej klasyki kina science fiction powstałej w oparciu o uniwersum stworzone przez Gene’a Roddenbery’ego w latach 60. Fani serii będą mogli wrócić również do starszych tytułów, kanonicznej produkcji Star Trek II: Gniew Khana, filmu Star Trek VI: Wojna o pokój, a także dwóch części z Patrickiem Stewartem w roli głównej – Star Trek: Pierwszy kontakt i Star Trek: Nemesis. W tej ostatniej produkcji Stewartowi partneruje Tom Hardy, gwiazda serialu Tabu. A 16 kwietnia, premierowo dołączy najnowsza część epopei, Star Trek: W nieznane, wyróżniona w tym roku nominacją do Oscara w kategorii „najlepsza charakteryzacja”.

Międzynarodowe kino festiwalowe

Obok filmowych hitów HBO GO daje także dostęp do kameralnych dramatów i festiwalowego kina europejskiego. Wśród nowości znajdą się m.in.:

  • Wieczność – pełna wysublimowanych kadrów, poetycka ekranizacja powieści Alice Ferney. Rozgrywająca się na przestrzeni stu lat historia dziejów trzech pokoleń kobiet z jednej rodziny. Plus Audrey Tautou, Bérénice Bejo, Mélanie Laurent (1 kwietnia)
  • Pelé: Narodziny legendy – poruszająca biografia jednej z największych gwiazd w historii futbolu, Pelé, który dzieciństwo spędził w slumsach São Paulo. Pomimo przeciwności losu chłopak już jako siedemnastolatek zadebiutował w reprezentacji narodowej, z którą rok później zdobył mistrzostwo świata. Autorem znakomitych zdjęć do filmu jest nominowany do Oscara Matthew Libatique (2 kwietnia
  • Biali rycerze – oparty na faktach, wstrząsający dramat o projekcie humanitarnym w Afryce, który wymyka się spod kontroli. Organizacja pozarządowa planuje zorganizować pomoc i znaleźć nowe rodziny dla trzystu sierot z Czadu, których rodzice zginęli podczas krwawej wojny domowej. Srebrna Muszla dla najlepszego reżysera na MFF w San Sebastián (2 kwietnia)
  • Uczeń – intrygujący rosyjski dramat o nastoletnim Wieniaminie, który przeżywa kryzys egzystencjalny. W efekcie niegdyś nieśmiały chłopak zaczyna prezentować coraz bardziej zasadnicze poglądy i staje się prawdziwym wyzwaniem dla otoczenia. Plus nagroda specjalna na MFF w Cannes, Grand Prix festiwalu Sputnik i Europejska Nagroda Filmowa (22 kwietnia)
  • Robot Jeeg – obsypane włoskimi Oscarami błyskotliwe i zaskakujące od strony fabularnej kino akcji zainspirowane japońską anime. Opowieść o podrzędnym rzezimieszku, który niespodziewanie zamienia się w superbohatera i zaczyna wykorzystywać swoją niezwykłą siłę, aby pomagać ludziom. W żonglującym gatunkami filmie nie brakuje odniesień do polityczno-społecznych problemów, z którymi borykają się Włochy (23 kwietnia)
Dokumenty w HBO GO

W serwisie zadebiutuje One More Time With Feeling. Poruszający czarno-biały dokument będący zapisem powrotu Nicka Cave’a do studia nagrań po śmierci swojego syna. Widzowie obejrzeć będą mogli też Otwórzcie oczy. Dokument zrealizowany przez wyróżnioną nominacją do Oscara Irene Taylor Brodsky. To opowieść o parze staruszków z Himalajów, którzy dzięki prostej operacji mają szansę odzyskać wzrok. Ponadto do kolekcji filmów dołączą dwie produkcje:

 • Między Rockiem a kowadłem – dokument z udziałem Dwayne’a Johnsona opowiadający o eksperymentalnym programie resocjalizacyjnym dla amerykańskich więźniów.
 • Raport specjalny VICE’a: Podzielony naród – komentarz do ostatnich wyborów prezydenckich w USA.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!