Cineman VODFilmy VODNews
Popularne

Filmy kultowego Festiwalu Nowe Horyzonty do obejrzenia na Cineman

Prawdziwa gratka dla miłośników kina, których zabrakło na tegorocznych Nowych Horyzontach. Filmy z festiwalu do zobaczenia w internetowym kinie Cineman.

Użytkownicy platformy Cineman będą mogli zobaczyć niektóre obrazy emitowane podczas Festiwalu Nowe Horyzonty. Specjalnie dla miłośników kina, wśród najlepszych tytułów można znaleźć thriller ’Greta„. Do zobaczenia także wciągający i nieoczywisty dokument „Bergman – Rok z życia” oraz hipnotyczny „Climax„. W serwisie zadebiutuje również głośny i kontrowersyjny „Dom, który zbudował Jack„. Prosto z festiwalu już 9 sierpnia na Cineman pojawił się film „Aga” w reżyserii Milko Lazarowa. Wkrótce internetowi widzowie zobaczą także dramat „Dzika Grusza” oraz „Girl” czy „Tommaso” i „Angelo„.

Festiwal Nowe Horyzonty zawitał do platformy Cineman. Jakie filmy zobaczą internauci?

Już teraz do dyspozycji internetowych kinomanów jest obraz „Aga” w reżyserii Milko Lazarowa. Opowiadający pełną ciepłych emocji historię samotnych ludzi zamieszkałych gdzieś na krańcach mroźnej Jakucji. W serwisie Cineman zadebiutował również film „Greta”. I to nie wszystko, co już teraz widzowie zobaczą na platformie, oto pełna lista premier.

„Aga” | Już w serwisie | Oglądaj >>

Nanook i Sednya mieszkają samotnie w lodowej krainie, gdzieś na północy Jakucji. Wieczorami pod stertą futer starzejąca się para opowiada sobie dawne mity, nieprzystające już do rzeczywistości. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków unosi się jednak bolesne wspomnienie córki, która przed laty opuściła rodziców i odeszła do miasta.

„Greta” | Już w serwisie | Oglądaj >>

Thriller w reżyserii i ze scenariuszem Neila Jordana, w którym główną rolę gra znakomita Isabelle Huppert. Frances jest młodą i sympatyczną dziewczyną. Kiedy w nowojorskim metrze znajduje elegancką damską torebkę postanawia natychmiast zwrócić ją właścicielce. Właścicielka, kobieta w średnim wieku, jest zachwycona szybkim odzyskaniem zguby i zaprasza Frances na kawę. Tak zaczyna się przyjaźń, która wkrótce przemieni się w koszmar.

Bergman – rok z życia | Już w serwisie | Oglądaj >>

Jest 1957 rok. Ingmar Bergman pokazuje w Cannes „Siódmą pieczęć” i zdobywa Nagrodę Specjalną Jury. W tym samym roku premierę ma melodramat „Tam gdzie rosną poziomki”, który także zyskuje wielkie uznanie krytyki i publiczności. Bergman ma 38 lat i zostaje okrzyknięty wizjonerem kina, a jego filmy powszechnie są uważane za arcydzieła. Jednak ten perfekcyjny pracoholik, podziwiany i nagradzany Szwed z którym pracują największe gwiazdy kina, uważa że jeśli filmy maja być wielkie to muszą być w jakiś sposób oparte na jego życiu. Jest tytanem kina, a jednocześnie despotą, egoistą i mitomanem, ale czy geniusz może być inny?

„Climax” | Już w serwisie | Oglądaj >>

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

„Dom, który zbudował Jack” | Już w serwisie | Oglądaj >>

Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Jest też piekielnie inteligentnym, perfekcyjnym i pozbawionym jakiejkolwiek empatii zabójcą. Zbrodnie są jego manifestem. Przypominają budzące przerażenie dzieła sztuki. Ale czy zbrodnia – nawet doskonała – jest dziełem sztuki?

„Dzika grusza” | 30 sierpnia 2019

Pod koniec sierpnia Cineman pokaże dramat „Dzika grusza” w reżyserii Nuri Bilge Ceylan. Tytuł opowiadający o skomplikowanych relacjach międzyludzkich na tureckiej prowincji.

Absolwent pedagogiki przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta z mieszanką niechęci i pobłażania patrzy na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Stopniowo jednak życie w Çan angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie i wymarzonej karierze pisarza okazują się trudne do urzeczywistnienia.

Wkrótce w Cineman zadebiutują kolejne tytuły z Festiwalu Nowe Horyzonty

Widzowie doczekają się obowiązkowego seansu „Girl” o dziewczynie uwięzionej w ciele chłopca. Film w reżyserii Lukasa Dhonta pokazuje niesamowitą walkę piętnastolatki, która urodziła się jako chłopiec. Bohaterka marzy o karierze baletnicy, ale zanim to nadejdzie, musi zmierzyć się z własną tożsamością i z otoczeniem.

Na platformie Cineman zobaczymy także głośny dramat „Tommaso” z wielką rolą Willema Dafoe. Abel Ferrara wyreżyserował najbardziej intymny dziennik filmowy, który jest zarazem najodważniejszym. Film opowiada o toksycznej męskości, a także o późnym ojcostwie czy walce z własnymi demonami. Z festiwalu do serwisu powędruje „Angelo” w reżyserii Markusa Schleinzera, czyli historia czarnego chłopca w XVIII-wiecznej Europie. Na koniec widzowie internetowego kina zobaczą jeszcze głośniejszy i kontrowersyjny dramat ALberta Serry „Liberte„. Produkcja opisujące życie trójki XVIII-wiecznych arystokratów wypędzonych z francuskiego dworu za libertyńskie poglądy i rozpustę.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!