Filmy VODHBONews

Filmy dokumentalne „Pioner” i „Kocham Cię, teraz umieraj” w HBO GO

Platforma HBO GO poszerza swoją bibliotekę o kolejne filmy dokumentalne. „Pionier” o hiszpańskim polityku, „Kocham Cię, teraz umieraj” o stadium samobójstwa nastolatka, a także „Kto zabił Garetta Philipsa?”.

W lipcu w HBO GO zostaną dodane trzy filmy dokumentalne, które poruszą każdego widza. Najbliższa premiera opowie o hiszpańskim polityku „Pionier„, czyli najbardziej kontrowersyjna postać o nazwisku Jesús Gil. W dalszej części nie zabraknie kryminalnych zagadek za sprawą filmu „Kto zabił Garetta Philipsa?„. W serwisie zadebiutuje również dokument „Kocham Cię, teraz umieraj”. Przedstawia on historię nastolatka, który ostatecznie popełniła samobójstwo.

„Pionier” – życie publiczne hiszpańskiego polityka Jesús Gil

Bohaterem produkcji jest hiszpański polityk, magnat rynku nieruchomości i były właściciel klubu piłkarskiego Jesús Gil. Jedna z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci hiszpańskiego życia publicznego ostatnich dekad. Premiera serialu dobędzie się 14 lipca w HBO GO, emisja na antenie HBO planowana jest od 1 sierpnia.

Życie Jesúsa Gila to jedna z najbardziej zaskakujących i niezwykłych historii ostatnich dekad. Ta nieszablonowa postać łamała wszystkie zasady w świecie polityki, sportu, a także na lokalnym rynku nieruchomości.

Kontrowersyjny, ekscentryczny i nonszalancki Gil wiedział, jak wkupić się w łaski opinii publicznej i był ulubieńcem hiszpańskich mediów. Jednocześnie notorycznie naginał prawo i przez wiele lat był ścigany przez hiszpańską prokuraturę, która interweniowała w końcu w klubie Atlético Madrid, należącym do niego przez 16 lat, i pozbawiła go funkcji burmistrza Marbelli.

Zobacz zwiastun HBO GO „Pionier”

 

Serial dokumentalny HBO Europe Pionier (El Pionero) przedstawia historię życia Jesúsa Gila pełną skandali, które trafiały na czołówki międzynarodowych gazet. Jednocześnie, twórcy dokumentu skłaniają do zastanowienia się, co sprawia, że pociągają nas osoby pokroju Gila. Produkcja składa się z czterech godzinnych odcinków, które są zapisem jego niezwykłego życia. Każdy zilustrowany jest archiwalnymi materiałami filmowymi, niepokazywanymi nigdy wcześniej prywatnymi zdjęciami i wywiadami z ludźmi z jego bliskiego otoczenia.
Reżyserem i producentem serialu jest Enrich Bach, który wraz z Justinem Websterem jest także współtwórcą scenariusza. Producentami wykonawczymi w imieniu HBO Europe są Miguel Salvat i Hanka Kastelicová.

„Kocham Cię, teraz umieraj” to film dokumentalny o głośnym samobójstwie Conrada Roya

Dwuczęściowy dokument HBO to wnikliwe studium samobójstwa nastolatka, które wywołało ogromną dyskusję publiczną w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku. Film wyreżyserowała Erin Lee Carr, twórczyni m.in. dokumentu Kochana mamusia nie żyje. Premiera filmu Kocham Cię, teraz umieraj odbędzie się w HBO GO 10 lipca.

W lipcu 2014 roku 18-letni Conrad Roy popełnił samobójstwo w swoim samochodzie na parkingu w Fairhaven, w stanie Massachusetts. Niedługo potem policja znalazła w telefonie nastolatka setki niepokojących wiadomości od jego dziewczyny, 17-letniej Michelle Carter, która wydawała się nakłaniać go do odebrania sobie życia. Odkrycie wzbudziło sensację w mediach i doprowadziło do procesu, podczas którego padły trudne pytania dotyczące nowych technologii, mediów społecznościowych i zdrowia psychicznego. Zastanawiano się także, czy można pociągnąć kogoś do odpowiedzialności za czyjeś samobójstwo.

HBO GO prezentuje zwiastun do „Kocham Cię, teraz umieraj”

„Kocham Cię, teraz umieraj” opowiada o skomplikowanej relacji Carter i Roya, której obraz wyłania się z tysięcy wiadomości, jakie nastolatkowie wysłali sobie w ciągu trwającej dwa lata znajomości, o łączącej ich więzi i jej tragicznych konsekwencjach. Twórcy filmu przeprowadzili po raz pierwszy przed kamerą wywiady z bliskimi, przyjaciółmi i członkami lokalnych społeczności obojga bohaterów. Opowiadana przez nich historia doprowadziła do zmian we współczesnym orzecznictwie i ma szeroko idące społeczne konsekwencje w kontekście rzeczywistego świata i wirtualnej rzeczywistości. Dokument przedstawia wielowątkową i niecodzienną opowieść, w której połączenie choroby psychicznej, poczucia samotności z kulturą masową i nową technologią miało tragiczny finał.

Szukamy odpowiedzi na pytanie „Kto zabił Garetta Philipsa?” w HBO GO

Dokument został wyróżniony nominacjami do Oscara i dwoma nagrodami Emmy Liz Garbus. Jego premiera zaplanowana została w HBO GO na 24 lipca (część pierwsza) oraz 25 lipca (część druga).

W produkcji przedstawiona została sprawa morderstwa 12-letniego Garretta Phillipsa. Ciało chłopca zostało znalezione w jego domu 24 października 2011 r. Policja szybko wpadła na trop podejrzanego tej niewyobrażalnej zbrodni, którym był ich zdaniem Oral „Nick” Hillary. To trener piłki nożnej na Clarkson University i były chłopak matki Garretta, Tandy Cyrus. Film dokumentalny HBO ma na celu odkrycie prawdy, która stała za tragicznym morderstwem chłopca i wpłynęła na życie całego miasta.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!