Biblioteka VODFilmy VODHBOHOT! FilmyNews

Film o superbohaterze „Black Adam” niebawem w HBO MAX

Premiera filmu "Black Adam" zaplanowana jest na 16 grudnia 2022 r.

Dwayne Johnson w roli głównej w filmie przygodowym „Black Adam”. Premiera w serwisie HBO MAX już 16 grudnia br.

„Black Adam” to pierwszy w historii wielkoekranowy film fabularny, który opowiada historię tego tytułowego bohatera wydawnictwa DC. Obraz wyreżyserował Jaume Collet-Serra (Wyprawa do dżungli). Premiera filmu w HBO Max zaplanowana jest na 16 grudnia br.

„Black Adam” w HBO MAX. Zobacz zwiastun

W starożytnym Kahndaqu niewolnik Teth Adam otrzymał nieograniczoną moc bogów. Wykorzystał ją jednak do zemsty, za co został uwięziony. Teraz, 5000 lat później, odzyskuje wolność i ponownie wymierza światu mroczną sprawiedliwość. Po odmowie poddania się Teth Adam musi się zmierzyć ze współczesnymi herosami, znanymi jako Stowarzyszenie Sprawiedliwości. Tworzą je Hawkman, Doktor Fate, Atom Smasher i Cyclone. Ich celem jest ponowne uwięzienie Adama na wieki.

Znakomita obsada w filmie „Black Adam”. Kto wystąpił oprócz Dwayne’a Johnsona?

Oprócz Dwayne’a Johnsona w filmie występują Aldis Hodge (Miasto na wzgórzu, Pewnej nocy w Miami…) w roli Hawkmana, Noah Centineo (Do wszystkich chłopców, których kochałam) w roli Atom Smashera, Sarah Shahi (Sex/Life, Godziny szczytu 3), Marwan Kenzari (Morderstwo w Orient Expresie, Aladyn), Quintessa Swindell (Voyagers, Trinkets) w roli Cyclone, Mohammed Amer (Mo, Ramy), Bodhi Sabongui (A Million Little Things) i Pierce Brosnan (filmy o Jamesie Bondzie i seria Mamma Mia!) jako Doktor Fate.

Film wyreżyserował Jaume Collet-Serra na podstawie scenariusza i pomysłu Adama Sztykiela, Rory’ego Hainesa i Sohraba Noshirvaniego. W scenariuszu posłużono się postaciami DC, stworzonymi przez Billa Parkera i C.C. Becka. Producentami filmu są Beau Flynn, Hiram Garcia, Dwayne Johnson i Dany Garcia, zaś Toby Emmerich, Richard Brener, Dave Neustadter, Chris Pan, Walter Hamada, Adam Schlagman, Geoff Johns, Eric McLeod i Scott Sheldon są producentami wykonawczymi.

W ekipie reżysera znaleźli się między innymi nominowany do Oscara operator Lawrence Sher (Joker), scenograf Tom Meyer (Giganci ze stali, Finch), montażyści Mike Sale (Czerwona nota, Drapacz chmur) i John Lee (Anyone Home?), projektanci kostiumów Kurt i Bart (Deadpool 2, Igrzyska śmierci: Kosogłos. Części 1 i 2), nagrodzony Oscarem specjalista od efektów wizualnych Bill Westenhofer (Życie Pi, Wonder Woman) oraz kompozytor Lorne Balfe (Czarna Wdowa).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!