Biblioteka VODFilmy VODHOT! FilmyNewsSony Pictures Entertainment

Film „Napoleon” już dostępny w serwisach VOD

Jedyna słabość Napoleona to… miłość. Obraz słynnego Napoleona Bonaparte do zobaczenia w polskich serwisach VOD.

Francja… armia… Józefina! Tak miały brzmieć ostatnie słowa umierającego Napoleona Bonaparte. Żeby zrobić wrażenie na starszej o sześć lat żonie, podbijał kraje od Europy po Afrykę. Choć była o niego chorobliwie zazdrosna, podobno nie kochała go, tak jak on ją. W najnowszym filmie Ridleya Scotta, zobaczymy drogę Napoleona na szczyt w świetle jego burzliwej relacji z ukochaną. Film Napoleon jest już dostępny do kupienia lub wypożyczenia w ofercie Amazon, Apple, Google, P4 i Rakuten.

Zobacz zwiastun filmu „Napoleon” Ridleya Scotta

Ridley Scott. Imię i nazwisko, które przyciąga do kin miliony widzów. Z nim, na kilka godzin przenosiliśmy się na stację kosmiczną, do średniowiecznej Jerozolimy, czy starożytnego Rzymu i przeżywaliśmy przygody z bohaterami najlepszych kinowych hitów w historii. A tych, reżyser najnowszego obrazu o Cesarzu Francuzów, nakręcił kilkadziesiąt.

W filmie śledzimy losy z perspektywy młodego generała armii rewolucyjnej

W jego ostatnim obrazie, Napoleona (Joaquin Phoenix), poznajemy podczas stracenia królowej Francji, Marii Antoniny. Niezwykle plastycznie przedstawiona egzekucja, podobnie jak wszystkie sceny batalistyczne w filmie, to znak rozpoznawczy Ridleya Scotta. Młody generał armii rewolucyjnej przygląda się wydarzeniom bez emocji. Równie beznamiętnie i chłodno będzie zdobywał Tulon, jako dowódca artylerii czy walczył ze zwolennikami przywrócenia monarchii, podczas rojalistycznego powstania „13 Vendémiaire”.

Do armii rewolucyjnej Napoleona powołał lider Dyrektoriatu, Paul Barras – kochanek owdowiałej arystokratki, Józefiny de Beauharnais. Lista jej paryskich podbojów, wśród wpływowych polityków, arystokratów czy dowódców wojskowych była długa. W Paryżu popularna była nawet pogłoska, że to dzięki tym miłosnym znajomościom Józefiny, młody Napoleon tak szybko awansował. Zresztą to Barras pchnął w jego objęcia swoją ówczesną kochankę, kiedy zainteresowany był już innymi damami. Lider

Dyrektoriatu chciał mieć również wpływ na zdobywającego popularność wśród rewolucjonistów młodego Bonaparte.

O tym, jak bardziej od Francji, Napoleon Bonaparte kochał swoją Józefinę

David Scarpa, scenarzysta Napoleona, splótł Józefinę (Vanessa Kirby) i młodego, niedoświadczonego na
paryskich salonach Korsykanina, w transowym, toksycznym uścisku zależności. W tej namiętności, między kochankami, prosty żołnierz, z prowincjonalnej wyspy, choć już dowódca armii, kapituluje przed kreolską urodą wybranki.

Urodzona na karaibskiej wyspie, Martynice, Marie-Josèphe Rose Tascher de la Pagerie, znana jako Józefina, jest córką Josepha Gasparda Tascher de la Pagerie, oficera francuskiej marynarki wojennej. Napoleon kocha ją miłością szaleńczą.

Prowadząc wielką armię na Egipt, dowiaduje się o zdradzie żony z młodym oficerem. Pozostawia armię, wraca i żąda rozwodu. Jednak Józefina przez kilka dni zaklina męża, żeby jej nie zostawiał. Napoleon i tym razem poddaje się. Jednak od tej pory to on zdobywa kolejne kochanki. Wśród nich jest nawet Polka, Maria Walewska z Łączyńskich, hrabina d’Ornano.

Przez piętnaście lat małżeństwa, Józefina nie może dać Napoleonowi potomka. Rozwodzą się. Od byłego męża Józefina dostaje pałac i rentę. Po upadku Napoleona i zesłaniu na wyspę św. Heleny, Józefinę w jej posiadłości odwiedza wróg Cesarza, car Aleksander I. Ubrana w uwodzicielską, letnią suknię, oprowadza monarchę po swoim ogrodzie. Po tej wizycie zapada na zapalenie płuc i umiera. Po siedmiu latach odchodzi także Napoleon.

Film dostępny w serwisach VOD w modelu tVOD – do wypożyczenia na określony czas

Film „Napoleon” jest już dostępny do wypożyczenia w ofercie Amazon, Apple, Google, P4 i Rakuten. Istnieje również możliwość zakupu filmu na własność.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL