Eleven SportsNews WorldSport VOD

Eleven Sports Network przejmuje włoską platformę Sportube

Grupa Eleven Sports konsekwentnie realizuje strategię globalnej ekspansji. Nadawca wkrótce pojawi się we Włoszech po przejęciu platformy Sportube.

Koncern przejmuje większościowy pakiet udziałów w firmie odpowiadającej za platformę Sportube. Serwis VOD jako pierwszy na tamtejszym rynku zadebiutował oferując w pełni kontent sportowy. Siłą napędową platformy są licencje uzyskiwane od wielu partnerów i dostawców. Każdego roku, platforma produkuje i dystrybuuje ponad dwa tysiące wydarzeń sportowych – na żywo. Wśród ofert na żądanie można znaleźć programy informacyjne, skróty meczowe czy powtórki z wydarzeń sportowych.

Zgodnie z założeniem, serwis sportowy jest dostępny przede wszystkim w internecie. Transmisje LIVE można oglądać zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na urządzeniach mobilnych.

W ofercie serwisu OTT znajdziemy m.in włoskie ligi piłkarskie Lega Pro, ligę siatkarską oraz sporty motoryzacyjne. Wśród wydarzeń sportowych można znaleźć także amatorskie ligi piłkarskie oraz wyścigi wodne, m.in na kajakach.

Twórcy platformy chwalą się, iż są jedną z najważniejszych tego typu usług we Włoszech. Przedstawiciele grupy Eleven Sports poinformowali media, że platforma mimo przejęcia była dochodowa. Tak dobrze prosperujący serwis przyniesie nadawcy ogromne możliwości rozwoju dla ich kanałów sportowych zarówno we Włoszech jak i na świecie. Według włoskich mediów, Sportube będzie funkcjonował pod marką nowego właściciela, a rebranding ma nastąpić w okresie wakacyjnym.

Warto przypomnieć, iż Eleven Sports jeszcze w marcu zadebiutował na rynku amerykańskim. Aktualnie kanały Eleven Sports, Eleven i Eleven Sports Extra znajdują się w Belgii, Luksemburgu, Singapurze, na Tajwanie i w Polsce. Teraz także w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL