Cineman VODFilmy VODNews

’Dziewczyna z pociągu’ i 'Julieta’ Almodóvara – premiery w lutym na Cineman VOD

Internetowe kino Cineman VOD udostępnia kalendarz premier filmowych na luty. Wśród nowości m.in thriller „Dziewczyna z pociągu” oraz „Julieta”.

Już od 10 lutego Cineman VOD udostępni thriller Dziewczyna z pociągu, nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Pauli Hawkins z Emily Blunt w roli tytułowej. Wśród innych premier lutego na Cineman VOD pojawią się także: 2 lutego dwukrotnie nominowany do Oscara Żywioł. Deepwater Horizon, a 24 lutego najnowszy film Pedro Almodóvara – gorąco oklaskiwana na festiwalu w Cannes Julieta.

Dziewczyna z pociągu w reżyserii Tate’a Taylora to ekranizacja jednego z największych bestsellerów ostatnich lat, debiutanckiej powieści Pauli Hawkins, która przyniosła jej wiele nagród i zapewniła wielką popularność wśród czytelników.

Głowna bohaterka – Rachel pewnego dnia z okna pociągu widzi zakochaną parę na tarasie willi. Odtąd każdego dnia obserwuje ten dom, który tak bardzo przypomina jej utracone szczęście. Pewnego ranka zobaczy tam coś bardzo niepokojącego, coś co sprawi, że będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, która zaważy na całym jej życiu.

W roli Rachel występuje nagrodzona Złotym Globem Emily Blunt, która na początku tego roku właśnie za rolę w Dziewczynie z pociągu została nominowana nagrody BAFTA. W filmie występują także Rebecca Ferguson (Boska Florence), Haley Bennett (Siedmiu wspaniałych) i Justin Theroux, który wciela się w postać męża i mordercy.

Od 2 lutego na Cineman VOD będzie można oglądać zrealizowany z wielkim rozmachem Żywioł. Deepwater Horizon. Film jest próbą odtworzenia katastrofy, jaka wydarzyła się na największej platformie wiertniczej na wodach Zatoki Meksykańskiej. Ta wielka inwestycja miała przynosić krociowe zyski swoim właścicielom jednak w 2010 roku doszło do serii eksplozji, które stały się początkiem ogromnego pożaru. Akcję ratowniczą dodatkowo utrudnił zrywający się sztorm.

Film został wyreżyserowany przez Petera Berga, a w rolach głównych wystąpili: dwukrotnie nominowany do Oscara Mark Wahlberg i Kurt Russell (Nienawistna ósemka). Żywioł. Deepwater Horizon uzyskał nominację do Oscara w kategoriach: najlepsze efekty specjalne oraz najlepszy montaż dźwięku.

Pod koniec lutego (24 lutego) na Cineman VOD można będzie obejrzeć najnowszy film Pedro Almodóvara Julieta. Ten pokazywany w ramach oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes obraz to trzymająca w napięciu historia matki uporczywie poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Almodóvar tym razem opowiada o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych, oraz o tajemnicach, które skrywamy przed wszystkimi. W filmie występują znakomite hiszpańskie aktorki Emma Suárez i Adriana Ugarte. W tegorocznej edycji „brytyjskich Oscarów” Julieta otrzymała nominację do nagrody BAFTA w kategorii najlepszy film nieangielskojęzyczny.

Także w lutym Cineman VOD udostępni premierowo: komedię kryminalną Asy bez kasy (24 lutego), Kamienne pięści, opowieść o jednym z największych bokserów wszech czasów Roberto Duranie z Robertem De Niro (17 lutego), oraz głośny dokument Laurie Anderson Serce Psa (17 lutego).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL