Cineman VODFilmy VODNews

’Dzień Patriotów’ z Markiem Wahlbergiem w kwietniu na Cineman VOD

Już 7 kwietnia Cineman VOD udostępni Dzień Patriotów – film Petera Berga o zamachu terrorystycznym w Bostonie w 2013 r. Sprawdź inne marcowe premiery.

Oprócz filmu „Dzień Patriotów” wśród premier marca na Cineman VOD pojawią się także:

  • francuska komedia Dusigrosz z Danym Boonem,
  • nagrodzony na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes dramat Egzamin w reżyserii Cristiana Mungiu.

Dzień patriotów to oparta na faktach historia głośnego zamachu terrorystycznego mającego miejsce w czasie dorocznego bostońskiego maratonu. Wzdłuż trasy biegu jak co roku zgromadziło się tysiące bostończyków i turystów, aby kibicować zawodnikom. Tuż przed godziną piętnastą ktoś w tłumie widzów zdetonował bombę, a po kilku sekundach kolejną.

W filmie obok dwukrotnie nominowanego do Oscara Marka Wahlberga pojawia się J.K. Simons zdobywca Oscara za rolę Fletchera w Whiplash.

Od 21 kwietnia na Cineman VOD będzie można zobaczyć przezabawną francuską komedię Dusigrosz. Film opowiada o pewnym utalentowanym skrzypku, który od dziecka jest chorobliwie skąpy. Jednak wkrótce okoliczności sprawią, że będzie musiał coś zrobić z tą wadą.

W rolę tytułowego dusigrosza wcielił się ulubieniec francuskiej publiczności Dany Boon. Polscy kinomani znają go z ról w hitowych komediach takich jak Jeszcze dalej niż północ, Przychodzi facet do lekarza czy Nic do oclenia. W filmie pojawiają się również młodziutka Noémie Schmidt (Laura) i Laurence Arné (Valérie). Reżyserem filmu jest Fred Cavayé.

Kolejną premierą kwietnia również udostępniana od 21 kwietnia jest dramat Egzamin w reżyserii Cristiana Mungiu. Film stanowi przenikliwy obraz współczesnego człowieka rozdartego między wyznawanymi wartościami, a coraz dalej idącymi kompromisami.

W główną rolę – Romeo Aldea – wcielił się jeden z najlepszych aktorów rumuńskich Adrian Titieni, a jego córkę Elizę znakomicie zagrała Maria-Victoria Dragus. Film oklaskiwany był na wielu międzynarodowych festiwalach, a w Cannes otrzymał Złotą Palmę za reżyserię. Zresztą było to już kolejne tak wysokie wyróżnienie Cristiana Mungiu przez canneńskie Jury. Wcześniej nagradzano go za 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni i Za wzgórzami.

Także w kwietniu Cineman VOD udostępni premierowo: 7 kwietnia horror Bye bye man, 14 kwietnia romans fantasy Upadli nakręcony na podstawie bestsellera Lauren Kate oraz wyreżyserowany przez Paula Schradera thriller Geniusze zbrodni z Nicolasem Cagem i Willemem Dafoe w obsadzie, 21 kwietnia dramat w reżyserii J.A. Bayony – Siedem minut po północy, a 28 kwietnia amerykańską komedię Firmowa Gwiazdka z Jennifer Aniston w jednej z głównych ról.

Źródło zdjęcia: Deadline

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL