Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Biblioteka VODDafilmsDokumenty VODNews

Dokumenty Szkoły Filmowej w Łodzi na Dafilms.pl

Majowe nowości w repertuarze Dafilms.pl

Dafilms w maju wzbogaci swoją bibliotekę o autorskie dokumenty z Szkoły Filmowej w Łodzi. Co warto jeszcze zobaczyć?

W maju katalog Dafilms zaprezentuje widzom nie tylko festiwalowe nowości, ale także następną retrospektywę i spotkanie online z jej bohaterem – Roberto Minervinim. Do zobaczenia także przegląd etiud studenckich ze Szkoły Filmowej w Łodzi. Ponadto korzystanie z serwisu DAFilms jest teraz jeszcze prostsze, na prośbę widzów umożliwiono płatności w złotówkach.

Zmiana cennika – teraz za dostęp do serwisu Dafilms zapłacimy w złotówkach

Zamiast opłaty 6 euro za miesięczną subskrypcję, dającą dostęp do ponad 2000 tytułów, widzowie w Polsce zapłacą teraz za korzystanie z serwisu 24,99 zł. Roczna subskrypcja dostępna jest w promocyjnej cenie 165 zł. Dla tych, którzy nie zamierzają wykupywać abonamentu większość filmów dostępnych jest w cenie 8,99 zł za pojedynczą projekcję. Wykupienie subskrypcji opłaci się jednak wszystkim, którzy zechcą zapoznać się z licznymi nowościami jakie przygotowaliśmy w naszej ofercie w maju.

Programy kuratorskie poświęcone filmom ze Szkoły Wajdy czy Studia Munka

W katalogu Dafilms dostępne są już programy kuratorskie poświęcone m.in. filmom ze Szkoły Wajdy czy Studia Munka. Swoje produkcje udostępniło  także Studio Indeks działające przy Szkole Filmowej w Łodzi. W maju katalog DAFilms powiększy się o 14 studenckich etiud. Od nagradzanych niedawno na festiwalach Ostatnich rycerzy prawej strony (2020) Michała Edelmana czy Sióstr (2018) Michała Hytrosia, aż po starsze tytuły zrealizowane przed dziś już uznanych dokumentalistów, m.in. szkolne filmy Marty Prus i Mateja Bobrika.

Polskie wątki w najnowszym filmie MS Slavic 7 Sofii Bohgdanowicz już 17 maja w Dafilms

Polski akcent użytkownicy odnajdą również w filmie MS Slavic 7 (2019) Sofii Bohdanowicz, który będzie miał premierę w serwisie w poniedziałek 17 maja.

Cieszymy się, że możemy w tym miesiącu zaprezentować „MS Slavic 7”, ponieważ twórczość Bohdanowicz znakomicie wpisuje się w profil naszej platformy. W najnowszym filmie kanadyjska reżyserka wraz z jej wieloletnią współpracowniczką Deragh Campbell rozwijają wątki poruszane we wcześniejszych dokumentach, zarówno pogłębiając, jak i weryfikując to, czego już dowiedzieliśmy się o polskich korzeniach Bohdanowicz – mówi Christopher Small, jeden z kuratorów portalu DAFilms.

Twórczość włoskiego dokumentalisty Roberto Minerviniego już w Dafilms!

Po sukcesie kwietniowej retrospektywy Radu Jude, przyszedł czas na sylwetkę kolejnego zaangażowanego społecznie i politycznie filmowca. Tym razem przybliżono twórczość włoskiego dokumentalisty Roberto Minerviniego. Oprócz głośnego Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?, który już teraz dostępny jest na DAFilms, uzupełniona zostanie biblioteka o trzy nowe tytuły: Po drugiej stronie, Zatrzymać bijące serce oraz Low Tide.

I tym razem widzowie będą mogli wziąć udział w rozmowie z reżyserem, która odbędzie się w cyklu DAFilms Conversations, a po nagraniu będzie nadal dostępna w zakładce Live na stronie głównej.

To tylko niektóre z majowych premier na DAFilms. Co tydzień prezentowany jest nowy Film tygodnia, regularnie przygotowane są nowe programy kuratorskie. A także retrospektywy cenionych twórców oraz wschodzących gwiazd dokumentalnego kina. Ponadto każdy z subskrybentów DAFilms.pl ma także dostęp do anglojęzycznej wersji katalogu DAFilms.com i kolejnych dokumentów. Przypominamy, że portal streamingowy DAFilms to efekt twórczej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Mowa o CPH:DOX Copenhagen, Doclisboa, Millennium Docs Against Gravity, DOK Leipzig. A także o FID Marseille, MFDFJihlava oraz Visions du Réel Nyon.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!