Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Biblioteka VODDafilmsDokumenty VODNews

DAFilms wszedł do Polski. Serwis VOD z filmami dokumentalnymi

Na początku lutego wystartowała nowa platforma VOD oferująca filmy dokumentalne. DAFilms to międzynarodowa usługa, teraz dostępna także w Polsce.

Kino filmów dokumentalnych DAFilms na arenie międzynarodowej funkcjonuje już 15 lat. Serwis VOD właśnie rozpoczął swoją działalność także w Polsce. Projekt DAFilms powstał w wyniku partnerstwa siedmiu europejskich festiwali kina dokumentalnego, do których należy polski m.in. Millennium Docs Against Gravity. Biblioteka w naszym kraju obecnie jest mocno okrojona, ale każdego dnia pojawiają nowe tłumaczenia. Platforma DAFilms oferuje dostęp nie tylko do polskich treści, ale także do międzynarodowej biblioteki z ponad 2000 filmami dokumentalnymi.

DAFilms oferuje to, co bardzo brakuje w polskich serwisach VOD. Po prostu filmów dokumentalnych

Przygotowana przez kuratorów oferta dedykowana dla polskich widzów zawiera zarówno nowe światowe i europejskie dokumenty odnoszące sukcesy na międzynarodowych festiwalach filmowych jak i systematycznie powiększaną kolekcję nowości oraz klasyki polskiego dokumentu. Na początek zaprezentowano ponad 100
dokumentów na www.dafilms.pl, większość z polskimi napisami, ale w ramach subskrypcji każdy użytkownik będzie miał dostęp także do katalogu DAFilms International zawierającego dalszych 2000 filmów z angielskimi napisami.

Nowe treści udostępniane są każdego tygodnia, przygotowując także specjalne programy kuratorskie. Naszą Obecnie zaproponowano tematyczny wybór filmów poświęconych różnym obliczom miłości do muzyki i fascynacji muzycznymi gwiazdami. Znalazły się wśród nich takie tytuły, jak m.in. „Stroiciel Himalajów” (2018, reż. Michał Sulima) czy „Zamknij się i graj na pianinie” (2018, reż. Philipp Jedicke). Inną ważną częścią działalności DAFilms jest przybliżanie sylwetek wybitnych reżyserów. W tym miesiącu przyglądamy się dokumentalnemu dorobkowi zmarłej w 2019 roku Agnès Vardy, prezentując aż 17 jej filmów oraz wczesnym dziełom rosyjskiego filmowca Viktora Kossakovskiego, autora m.in. głośnego dokumentu „Biełowowie” (1992), którego najnowszy film „Gunda” będzie miał światową premierę podczas tegorocznego Berlinale.

Jako film tygodnia proponujemy polski dokument „Książę i Dybuk” (2017, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski), porywającą podróż śladami reżysera Michała Waszyńskiego, nagrodzoną m.in. na Festiwalu w Wenecji w konkursie „Venezia Classici” oraz przez Polską Akademię Filmową statuetką Orła dla najlepszego dokumentu. W poszukiwaniu filmowych odkryć zachęcamy do odwiedzenia zakładki kolekcja czeskich filmów, w której przygotowaliśmy m.in. dokumenty szerzej nieznanych w Polsce twórców Karela Vachka czy Jany Ševčíkovej.

Miesięczny koszt subskrypcji wynosi ok. 25 zł, trwa promocja dla nowych użytkowników

Filmy dostępne są w ramach subskrypcji – koszt abonamentu oferującego dostęp do pełnego katalogu 2000 dokumentów wynosi 6 euro (ok. 25 złotych) miesięcznie lub 60 euro rocznie. Dla nowych użytkowników przygotowano jednak ofertę „Udostępnij i oglądaj za darmo”, która po uprzedniej rejestracji na DAFilms.pl i udostępnieniu wybranego filmu w sieci społecznościowej Facebook, umożliwia obejrzenie go za darmo.

Platforma DAFilms oferuje również możliwość pobierania dokumentów za dodatkową opłatą. Wybrane filmy można pobierać nie będąc subskrybentem, wówczas opłata za ściągnięcie materiału jest wyższa (2 euro za film poniżej 30 min i 4 euro za materiał powyżej 30 min). Z kolei subskrybenci mają tę opcję o połowę tańszą (odpowiednio 1 euro i 2 euro). Pobrany film dokumentalny pozostaje do dyspozycji użytkownika na zawsze – nawet wtedy, kiedy zrezygnuje z subskrypcji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!