Cineman VODFilmy VODNews

„Cicha noc”- rewelacja festiwalu w Gdyni – premierowo Cineman VOD

Obsypana nagrodami „Cicha noc” super premierą w maju na Cineman VOD. Wśród nowości także m.in. „Wszystkie pieniądze świata”, „I tak Cię kocham” oraz „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”.

W maju na Cineman VOD będzie można zobaczyć obsypaną nagrodami na festiwalu w Gdyni i uhonorowaną dziesięcioma Orłami Cichą noc Piotra Domalewskiego. Także w maju Cineman VOD udostępni głośny dramat Ridleya Scotta Wszystkie pieniądze świata, nominowaną do Oscara komedię I tak cię kocham oraz thriller Skok stulecia z Gerardem Butlerem w roli głównej. Tuż przed dniem dziecka na Cineman VOD będzie dostępna kolejna filmowa odsłona przygód najsłynniejszej na świecie pszczółki Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska.

Cicha noc – PREMIERA 18.05

Cicha noc to debiut fabularny Piotra Domalewskiego, który został uhonorowany dwoma Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni oraz zdobył rekordową ilość Orłów – nagród Polskiej Akademii Filmowej.

Film przedstawia typową polską prowincjonalną rodzinę, która szykuje się do wigilii. Niespodziewane pojawienie się w domu najstarszego syna, który pracuje za granicą i odkrycie jego planów na przyszłość sprawia, że ta wigilia będzie miała ogromny wpływ na losy całej familii.

ZwiastunFilm został gorąco przyjęty na festiwalu w Gdyni, gdzie reżyser Piotr Domalewski odebrał Złotego Lwa za najlepszy film fabularny, a Dawid Ogrodnik otrzymał Złotego Lwa za najlepszą rolę męską. Kolejne nagrody przyznała Polska Akademia Filmowa. Rekordowa ilość aż dziesięciu Orłów przypadła w udziale nie tylko Domalewskiemu i Ogrodnikowi, ale także występującym w rolach drugoplanowych Agnieszce Suchorze i Arkadiuszowi Jakubikowi.

Wszystkie pieniądze świata – PREMIERA 17.05

Najnowszy film Riddleya Scotta Wszystkie pieniądze świata to oparta na faktach ekranizacja historii uprowadzenia wnuka najbogatszego człowieka świata Jean Paula Getty’ego. Film stał się głośny jeszcze zanim wszedł na ekrany kin, a to za sprawą roszad w obsadzie i kompletnego przemontowania praktycznie gotowego już materiału filmowego. W pierwotnej wersji w roli miliardera Getty’ego występował Kevin Spacey. Jednak po skandalu obyczajowym został usunięty z obsady i zastąpiony przez Christophera Plummera. Pomimo że zdjęcia z Plummerem były kręcone w rekordowo szybkim czasie, jego kreacja została wyróżniona nominacją do Oscara, Złotego Globu i BAFTA. W filmie zagrali także Mark Wahlberg oraz Michelle Williams – także nominowana do Złotego Globu za rolę w tym filmie.

Zwiastun

I tak Cię kocham – PREMIERA 04.05

Komedia romantyczna I tak Cię kocham to prawdziwa historia miłości od pierwszego wejrzenia pakistańskiego komika i nowoczesnej nieco ekscentrycznej dziewczyny. Niezwykły romans tych dwojga ludzi, w którym ścierają się dwie kompletnie inne kultury, inne podglądy na świat, inne zwyczaje, staje się sceną humorystycznych wydarzeń i małych dramatów, ale miłość wciąż trwa i łączy tę egzotyczną parę.

Zwiastun

W rolach głównych występują Zoe Kazan, Holly Hunter i Kumail Nanjiani, który wciela się w samego siebie. Film został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny, którego autorami są Kumail i jego żona Emily V. Gordon.Skok stulecia – PREMIERA 11.05

Skok stulecia to realistycznie zrealizowana z opowieść o napadzie na bank, przygotowanym przez perfekcyjnie zorganizowaną grupę złodziei. Dotąd byli nieuchwytni, ale teraz działają na terenie elitarnego oddziału policji LA, który zrobi wszystko żeby pokrzyżować plany gangu. W filmie w rolach głównych wystąpili Gerard Butler, Pablo Schreiber oraz 50 Cent. Reżyserem filmu, a jednocześnie autorem scenariusza jest Christian Gudegast, twórca takich filmów jak Londyn w ogniu czy Odwet.

Zwiastun

Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska – PREMIERA 25.05

Druga część zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, czyli Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska toczy się w niespokojnych czasach. Szykują się wielkie igrzyska i z tego powodu Cesarzowa żąda przekazania połowy zapasów na rzecz stolicy. Choć królowa jest skłonna zgodzić się na to ultimatum buntowniczka Maja zamierza publicznie wytknąć cesarzowej jej pazerność. Oczywiście Cesarzowa nie pozostaje dłużna – krnąbrna Maja ma wystartować w zawodach, a jeśli przegra jej rodzinny ul straci wszystkie zimowe zapasy. Olimpijskie zmagania Mai zostały wyreżyserowane przez duet: Noel Cleary i Sergio Delfino.

Zwiastun

Wszystkie premiery na Cineman VOD w maju:

 • 04.05. I tak Cię kocham
 • 04.05. Dwunastu odważnych – oparta na faktach historia amerykańskiego oddziału konnego walczącego z talibami z Chrisem Hemsworthem i Michaelem Pena w obsadzie
 • 04.05. Bliskość – nagrodzony FIPRESCI na festiwalu w Cannes debiut rosyjskiego reżysera Kantemira Bałagowa
 • 09.05. M jak morderca – Al Pacino w polowaniu na seryjnego mordercę
 • 11.05. Szron – Vanessa Paradis i Andrzej Chyra w międzynarodowej produkcji ukazującej dramat wojny w Donbasie
 • 11.05. Skok stulecia
 • 11.05. W ułamku sekundy – najnowszy film Fatiha Akina z nagrodzoną w Cannes Diane Kruger w roli głównej
 • 17.05. Wszystkie pieniądze świata
 • 18.05. Chiński łącznik – pojedynek Mike’a Tysona i Stevena Seagala w historii krwawej walki o afrykański rynek
 • 18.05. Cicha noc
 • 23.05. Mistrz świata. Historia, która zainspirowała twórców filmu Najlepszy
 • 25.05. Serce miłości – Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska jako kochankowie nowej ery
 • 25.05. Pszczółka Maja: Miodowe igrzyskaLeave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL