Cineman VODFilmy VODNews

„American Assassin”, „Maudie” oraz „Niezwyciężony” w styczniu na Cineman VOD

Internetowe kino Cineman VOD w nowym roku rozpocznie od takich hitów jak „American Assasin”, „Maudie” oraz „Niezwyciężony”. Poznaj wszystkie premiery.

W styczniu na Cineman VOD będzie można zobaczyć ekranizację bestsellerowego thrillera Vince’a Flynna American Assassin z Michaelem Keatonem i Dylanem O’Brienem w rolach głównych, Maudie – wzruszającą opowieść opartą na życiu malarki Maud Lewis ze znakomitymi kreacjami Sally Hawkins i Ethana Hawke oraz oparty na faktach dramat Niezwyciężony z Jakem Gyllenhaalem.

AMERICAN ASSASSIN – PREMIERA 05.01

American Assassin na platformie Cineman VOD
American Assassin na platformie Cineman VOD

American Assassin to ekranizacja bestsellerowej powieści opisującej pierwsze kroki w CIA niezwykle uzdolnionego agenta – Mitcha Rappa. Po tragicznej śmierci ukochanej Rapp zostaje zwerbowany do CIA. Za jego wyszkolenie odpowiedzialny jest Stan Hurley. Ekstremalnie ciężkie szkolenie ma uczynić z Mitcha maszynę do zadań specjalnych. Zanim trening dobiegnie końca Mitch będzie musiał się zmierzyć z dawnym uczniem Hurleya, który przygotowuje zamach terrorystyczny z wykorzystaniem ładunku atomowego. W filmie w roli Hurleya wystąpił nominowany do Oscara Michael Keaton (McImperium, Birdman, Spotlight), a w postać Rappa wcielił się Dylan O’Brien znany kinomanom z serii Więzień Labiryntu. Reżyserem filmu jest Michael Cuesta producent głośnego serialu Homeland. Za scenariusz obok wspomnianego już autora powieści Vince’a Flynna odpowiadał Stephen Schiff (Lolita, Wall Street: Pieniądz nie śpi, Zawód: Amerykanin).

MAUDIE – PREMIERA 12.01

Cineman VOD prezentuje: Maudie
Cineman VOD prezentuje: Maudie

Maudie to niesamowita historia romansu burkliwego samotnika i kruchej, ale pełnej energii kobiety, która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy. Film został zrealizowany w oparciu o biografię malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. W filmie wielkie kreacje stworzyli rewelacyjna Sally Hawkins i laureat Oscara Ethan Hawke. Film wyreżyserowała Aisling Walsh.

NIEZWYCIĘŻONY – PREMIERA 12.01

Jake Gyllenhaal w filmie Niezwyciężony w serwisie Cineman VOD
Jake Gyllenhaal w filmie Niezwyciężony w serwisie Cineman VOD

Niezwyciężony to prawdziwa historia Jeffa Baumana, bostończyka i wielkiego fana Red Soxów, który w zamachu podczas maratonu w 2013 roku stracił obie nogi. Kiedy okazuje się, że Jeff pomaga schwytać drugiego zamachowca, z miejsca staje się bohaterem. Okrzyknięty „Boston Strong” z dnia na dzień staje się rozpoznawalny i wszędzie witany z należnymi honorami. Ale sława szybko zaczyna go przytłaczać. Zdaje sobie też sprawę, że wszyscy otaczający go ludzie w końcu kiedyś go opuszczą. Rozpoczyna mozolną i pełną bólu rehabilitację, która ma go uczynić niezależnym.

W roli Baumana wystąpił nominowany do Oscara Jake Gyllenhaal, a partneruje mu nominowana do Złotego Globu Tatiana Maslany (serial Orphan Black). Reżyserem filmu jest David Gordon Green, zaś autorem scenariusza jest John Pollono. Coraz częściej pojawiają się głosy, że film może być nominowany do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

Cineman VOD w styczniu zaoferuje także:

  • 9.01. Podwójny kochanek – thriller erotyczny François Ozona z Marine Vacth i Jérémie Renierem.
  • 19.01. Siedem sióstr – Noomi Rapace oraz Glenn Close i Willem Dafoe w rewelacyjnym thrillerze sci-fi.
  • 26.01. Leatherface – horror producentów kultowych pozycji gatunku: Piła, Poltergeist, Teksańska masakra piłą mechaniczną.
  • 26.01. Tajne źródło – Liam Neeson w roli człowieka, który wstrząsnął Białym Domem i zdruzgotał karierę Nixona.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL