NewsPlayerSeriale VOD

„Chyłka – Zaginięcie” – dwa odcinki za darmo już w Player

Już w serwisie Player dostępne są trzy odcinki nowego serialu „Chyłka – Zaginięcie”. Pierwsze dwa udostępniono bezpłatnie.

„Chyłka – Zaginięcie”, nowy serial wyprodukowany specjalnie z myślą o platformie player, będzie miał swoją premierę 26 grudnia. Użytkownikom zostaną tego dnia udostępnione bezpłatnie dwa pierwsze odcinki serialu.

„Chyłka – Zaginięcie” – oficjalny zwiastun

Siedmioodcinkowa produkcja „Chyłka – Zaginięcie” to pierwsza ekranizacja prozy Remigiusza Mroza. Główna bohaterka Joanna Chyłka jest zdolna, bezkompromisowa, odważna i niepokorna. W prawniczym świecie pełnym mężczyzn w niczym im nie ustępuje. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński podejmą się obrony małżeństwa.

Tworzenie adaptacji powieści Mroza to wielkie wyzwanie

Tworzenie filmowej Chyłki to wielkie wyzwanie – bardzo świadomie dokonywaliśmy wyboru bohaterki serialu. Cieszę się, że już wkrótce zobaczą ją widzowie playera. Uwielbiam naszą „brudną Harriet” polskiej palestry i jej powiedzenie: „Jeśli chcesz sensacji, idziesz do dziennikarzy. Chcesz skazania, idziesz do prokuratora. Chcesz obrony, idziesz do mnie.” – mówi Dorota Chamczyk, producent TVN.

26 grudnia player udostępnił bezpłatnie dwa pierwsze odcinki serialu. Trzeci można obejrzeć w płatnym pakiecie. Kolejne udostępniane będą w player płatnie, w tygodniowych odstępach.

Opisy udostępnionych już odcinków w serwisie Player

ODCINEK 1

Joanna Chyłka należy do czołówki najlepszych karnistów w Polsce. Jest gwiazdą w kancelarii Żelazny & McVay. Na sali sądowej nie ma sobie równych. Pewnej nocy zgłasza się do niej z prośbą o pomoc dawna znajoma – Angelika Szlezyngier. Jej 3-letnia córka zginęła z domu w niewyjaśnionych okolicznościach. Szlezyngierowie wyczuwają, że z braku dowodów na porwanie, są w kręgu podejrzanych. Chyłka i jej nowy aplikant, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa. Czy prawnicy zdołają ustalić kto stoi za zniknięciem dziecka?

Jak wygląda kancelaria?

Ciąg dalszy opisu 1 odcinka

Mecenas Joanna Chyłka, jedna z najlepszych karnistów w kraju, wygrywa w kolejnym głośnym procesie. Tym razem jej klient to Piotr Langer Senior, znany biznesmen z grona dziesięciu najbogatszych Polaków. Po zwycięstwie na sali sądowej Chyłka wraca do kancelarii Żelazny & McVay. To właśnie tam, w centrum Warszawy, mieści się jej biuro. Na miejscu zjawia się również Kordian „Zordon” Oryński, nowy aplikant w kancelarii. Młody chłopak sprawia wrażenie zagubionego, tym bardziej, że żaden z zabieganych prawników zdaje się nie zwracać na niego uwagi. W końcu jednak dowiaduje się, że jego patronką będzie sama Joanna Chyłka.

Zobaczcie, co działo się na planie

Ciąg dalszy opisu 1 odcinka

Kordian podejmuje próbę przedstawienia się patronce, jednak niemal natychmiast zostaje wyrzucony z jej biura. W ten sposób dowiaduje się, że wśród wielu panujących w kancelarii zasad, jedną z najważniejszych jest zakaz wchodzenia do jej gabinetu przed południem. Szczególnie wtedy, gdy pani mecenas cierpi na potężnego kaca. Wychodząc Chyłka rzuca na biurko Zordona opasły tom prawniczy informując, że ma czas do następnego dnia, by przyswoić go w całości. Wszystko zmienia telefon, który prawniczka odbiera w środku nocy. Angelika Szlezyngier, dawna znajoma, potrzebuje pomocy adwokata. Jej trzyletnia córka zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Policja, nie mogąc znaleźć śladów wskazujących na porwanie, zaczyna podejrzewać rodziców dziecka.

Następnego dnia o sprawie zaginięcia jest głośno w mediach. Kordian, czekając od rana w na swoją patronkę poznaje Kormaka, który w kancelarii uchodzi za specjalistę od wyszukiwania wszelkiego rodzaju informacji. Po przybyciu do biura Chyłka dostaje zgodę McVaya i Żelaznego, by zająć się sprawą Angeliki. Bez uprzedzenia informuje Oryńskiego, że będzie jej towarzyszył w charakterze asystenta podczas wyjazdu do domu Szlezyngierów. W drodze Zordon próbuje dowiedzieć się czegoś więcej na temat sprawy zaginięcia Nikoli. Chyłka zapewnia go, że nie ma dla niej znaczenia czy rodzice dziecka są winni. Najważniejsza jest wygrana w procesie. Po rozmowie z małżeństwem pojawia się jednak coraz więcej pytań dotyczących sprawy. Czy Chyłka uwierzy Szlezyngierom w ich zapewnienia o niewinności?

ODCINEK 2

Mija tydzień od zaginięcia Nikoli. Kolejny znaleziony przez policję dowód wskazuje na Dawida, który nadal zapewnia o swojej niewinności. Pytania mnożą się, gdy okazuje się, że w noc zniknięcia dziewczynki alarm w domu Szlezyngierów został włączony wyjątkowo wcześnie. Czy Chyłka zdoła powstrzymać policję przed aresztowaniem swoich klientów?

W trakcie prywatnego śledztwa, dzięki pomocy Kormaka, prawnicy odkrywają tajemnicę skrywaną przez Angelikę. By zebrać jak najwięcej informacji przed rozprawą Chyłka i Zordon odwiedzają okoliczną wieś. Wypytują mieszkańców o Szlezyngierów i ich relacje z sąsiadami.

Tymczasem okazuje się, że sprawa zaginięcia Nikoli została powierzona Zbigniewowi Aronowiczowi, prokuratorowi który niejednokrotnie wygrywał na sali sądowej z prawnikami z kancelarii Żelazny & McVay

ODCINEK 3

Trwa rozprawa, w której Szlezyngerowie zasiadają na ławie oskarżonych. Zeznania Satanowskiego potwierdzają teorię prokuratora o winie rodziców. Chyłka, by ratować klientów, próbuje podważyć profesjonalizm sierżanta.
Między Chyłką i Angeliką dochodzi do kłótni. Prawniczka jest wściekła, gdy Szlezyngierowie podczas składania zeznań nie stosują się do jej zaleceń. Chyłka po raz kolejny zapewnia, że nie ma dla niej znaczenia fakt, czy jej klienci są niewinni. Najważniejsza jest wygrana w procesie.

W wyniku nowego odkrycia prawnicy docierają do szajki przemytników papierosów, która może mieć związek z porwaniem dziecka. Zordon wyrusza jej śladem. Z odległości ubezpiecza go Chyłka. Czy obrońcy zdają sobie sprawę z czyhających niebezpieczeństw?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!