Amazon Prime VideoNews World

Amazon sprzedaje rozwiązanie subskrypcyjne dla podmiotów zewnętrznych

Amerykańscy dostawcy usług internetowych będą mogli skorzystać z modelu subskrypcyjnego sprzedawanego przez Amazona, właściciela usługi Prime Video.

Amazon (dostawca usługi Amazon Prime Video) uruchomił nową usługę skierowaną do swoich użytkowników i partnerów biznesowych. W ramach nowej oferty, zewnętrzni dostawcy usług internetowych będą mogli udostępniać swoje treści subskrybentom Video Prime. Wśród klientów biznesowych znajdą się także inne serwisy VOD.

Usługa pod nazwą „Subscribe with Amazon” udostępniona została obecnym użytkownikom Amazon Prime Video na początku tego tygodnia. Na chwilę obecną dostępność nowej oferty ogranicza się do Stanów Zjednoczonych. Nowe rozwiązanie pozwala na subskrypcję wielu usług od innych dostawców, takich jak prasa czy wirtualne dyski (tzw. chmury) z poziomu serwisu Amazona.

Użytkownik posiadający dostęp do Prime Video, z poziomu swojego konta będzie mógł skorzystać z innych źródeł subskrypcyjnych. W ten sposób nie musi wchodzić na wiele innych stron i korzystać z zakupionych treści na wielu platformach. Jak poinformowali przedstawiciele platformy, obecnie klienci mogą skorzystać z dodatkowych usług od wydawców prasowych (m.in od Wall Street Journal czy New Yorker). Ponadto w usłudze można wykupić dostęp do kanałów linearnych od Sling TV uzupełniając tym samym treści wideo. Co więcej, nowa usługa pozwala także na subskrypcję wirtualnego dysku od Dropboxa.

Amazon zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości nowe rozwiązanie będzie zawierało większą liczbę partnerów. Siłą napędową takiego rozwiązania ma być możliwość zakupu pojedynczego produktu (w modelu tVOD). Wystarczy wyobrazić sobie, że na platformie Amazon Prime Video nie jest dostępny wybrany tytuł, który będziemy mogli wypożyczyć od zewnętrznego podmiotu. W przypadku prasy, zamiast uzyskać dostęp do pełnego numeru wydania, będziemy mogli wykupić wybrany przez nas artykuł.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: