NewsWP Pilot

30 tys. widzów mszy świętej w WP Pilot. Więcej emisji różnych wyznań

Internetowa telewizja WP Pilot w zeszłą niedzielę emitowała po raz pierwszy mszę świętą. Już jutro kolejne transmisje z czterech różnych wyznań religijnych.

W ubiegłą niedzielę, serwis WP Pilot po raz pierwszy transmitował mszę świętą. Wszystko w ramach akcji #ZostańwDomu zorganizowanej na czas pandemii koronawirusa CoVid-19. Jak podaje portal WP, emitowane nabożeństwo obejrzało prawie 30 tys. użytkowników.

WP Pilot transmituje msze święte w internecie do czterech różnych wyznań

W poprzednią niedzielę, 15 marca, transmisje z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela obejrzało prawie 30 000 widzów. Szefostwo Wirtualnej Polski zdecydowało na kontynuowanie tej akcji, aby umożliwić wiernym dostęp do mszy świętej bez wychodzenia z domu.

WP Pilot zapowiada kolejne nabożeństwa w dniu jutrzejszym, ale przeprowadzone msze święte nie będą dotyczyły tylko katolickich wiernych. Zainteresowani jutrzejszymi transmisjami mogą być wierni katoliccy, prawosławni, ewangelicy oraz protestanci.

Lista transmisji mszy świętej w internecie w serwisie WP Pilot w dniu 23 marca

WP Pilot już dziś nadawał nabożeństwo z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego z Warszawy. Live rozpoczął się o godzinie 11:00. Kolejne nabożeństwo odbyło się dziś o godz. 9:00 z Kaplicy św. Cyryla i Metodego w Centrum Kultury Prawosławnej w Warszawie.

Serwis zaprasza na kolejne msze święte, które odbędą się jeszcze dziś. Mowa o transmisji z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Trójcy w Warszawie o godz. 19:00. Na specjalnym kanale emitowane będą także msze katolickie, analogicznie jak w ubiegłym tygodniu. Emisja z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w godzinach 11:00 i 12:30.

Kanał z nabożeństwami w serwisie WP Pilot będzie nadawany do odwołania. Jak informują przedstawiciele Wirtualnej Polski, akcja ta nie ma być komercyjna. Firma nie zarobi na tego typu realizacji transmisji, jest to jedynie działanie społeczne, wspomagające wiernym w czasie pandemii.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!