News WorldYouTube

Nadchodzi usługa YouTube TV: Kablówka bez umowy

Google uzupełni płatną ofertę skierowaną do widzów swojego flagowego produktu – YouTube. W ofercie kanały telewizyjne dostępne bez umowy.

Oferta YouTube TV to druga z kolei płatna usługa, która w ciągu kilku miesięcy zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych. Przypominamy, że platforma w 2015 roku uruchomiła usługę VOD – YouTube Red (więcej TUTAJ).

Nadchodząca oferta to odpowiedź na aktualne trendy w platformach OTT w USA. Jeszcze nie tak dawno Hulu uruchomił dodatkową usługę z kanałami linearnymi (więcej TUTAJ), a kilka miesięcy wcześniej jego największy konkurent – Direct TV (więcej TUTAJ).

Dostęp do nowej usługi będzie kosztował ok. 35 dolarów, mniej więcej tyle samo, ile oferują obecni dystrybutorzy Hulu i Direct TV. W przeciwieństwie do tych platfrom, YouTube pozwoli na dzielenie konta aż na 6 urządzeń.

Usługa z kanałami telewizyjnymi będzie dostępna prawie wszędzie tam, gdzie obecnie jest aplikacja największego portalu społecznego na świecie. Z wyjątkiem będą wybrane wydarzenia sportowe na urządzeniach mobilnych. Te mogą być blokowane ze względu na prawa licencyjne.

Oglądanie kanałów telewizyjnych za sprawą nowej oferty nie musi być związane z małymi ekranami. To pewne, że usługa będzie wspierała technologię Chromecast, która pozwoli na łatwe przesyłanie sygnału do telewizorów.

To zupełnie nowe podejście do kanałów telewizyjnych, które do tej pory były domeną platform cyfrowych i kablówek. Dodatkowo, jak każdy inny, internetowy serwis, YT TV będzie dostępny bez żadnej umowy – w modelu subskrypcyjnym.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: