NewsVoD

Wielcy reżyserzy w styczniu zawitają na VOD.pl

VoD.pl już teraz zaprasza na noworoczny rozkład jazdy z filmami wyreżyserowanymi przez wielkich reżyserów – takich jak Vinterberg, Winding Refn i Allen.

Pierwsza noworoczna premiera odbędzie już 13 stycznia i będzie to film „Neon Demon„, czyli najnowsza produkcja reżysera Nicolasa Windinga Refna.

„Ekscentryczny twórca znany z prowokacyjnych i pięknych wizualnie filmów tym razem zabiera nas do skąpanego w światłach neonów Los Angeles. Tam poznajemy tajemniczą Jesse (hipnotyzująca Elle Fanning), która do Miasta Aniołów przyjeżdża po to, aby rozpocząć karierę modelki. Wkrótce na swojej drodze spotka ludzi z branży, którzy owładnięci obsesją cielesnego piękna, zaczną żerować na jej młodości i witalności. Bo przecież piękno dla wielu jest wszystkim…” (ź. VOD.pl)

Jeszcze w tym samym dniu na platformie VoD pojawi się „Stacja Fruitvale” – reżyserski debiut Ryana Cooglera.

„Stacja Fruitvale to oparta na faktach historia ostatniego dnia z życia Oscara Granta, 22-letniego afroamerykańskiego chłopaka, który w sylwestrową noc został zastrzelony przez policjanta na tytułowej stacji metra w kalifornijskim Oakland”. (ź. VOD.pl)

Cztery dni później, tj. 17 stycznia do bazy dołączy premiera „Sług bożych” w reżyserii powracającego po twórczej przerwie Mariusza Gawrysia.

„Główny bohater – grany przez Bartłomieja Topę komisarz Warski – bada sprawę młodej Niemki, członkini chóru gregoriańskiego, która rzuciła się z wieży kościoła we Wrocławiu. Frapująca intryga, narastające z każdą minutą napięcie i największe gwiazdy polskiego kina – fani kryminalnych zagadek nie mogą przejść obok takiego tytułu obojętnie”. (ź. VOD.pl)

Z kolei 20 stycznia, w serwisie do zobaczenia będą dwa filmy, jeden z nich „Komuna” wyreżyserownay przez Thomasa Vinterberga i Larsa von Triera.

„Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Wraz z mężem decyduje się więc na eksperyment. W wielkiej willi, którą niespodziewanie odziedziczyli w spadku, zakładają hipisowską komunę, która ma zerwać z marazmem dnia codziennego. Do domu wprowadza się więc piątka bardzo osobliwych indywidualności, a my obserwujemy życie we wspólnocie, której członkowie razem niemal wszystko robią razem. Przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym dachem grupy ludzi zostaje jednak wystawiona na próbę w momencie, gdy mąż Anny chce, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał”. (Ź. VOD.pl)

Druga produkcja to „Śmietanka towarzyska„, czyli najnowsze dzieło Woody’ego Allena – jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców kina.

„Głównym bohaterem 46. już filmu amerykańskiego reżysera jest niepoprawny romantyk Bobby (Jesse Eisenberg), który w nadziei na wielką karierę, przyjeżdża do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka (Steve Carell) – agenta największych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie (Kristen Stewart), w której zakochuje się bez pamięci. Chłopak nie ma jednak pojęcia, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami”. (ź. VOD.pl)

Miesiąc pełen filmowych premier zakończy produkcja „Aż do piekła” (premiera na VoD.pl już 24 stycznia).

„Dwaj bracia – zdesperowany ojciec Toby (Chris Pine) oraz były skazaniec Tanner (Ben Foster) – postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się bez większych komplikacji, jednak wkrótce w pościg za braćmi wyrusza Marcus Hamilton (Jeff Bridges), nieustępliwy Strażnik Teksasu. „Aż do piekła” to przesiąknięta ciekawymi zdjęciami Teksasu i świetną muzyką niezastąpionego Nicka Cave’a i Warrena Ellisa wnikliwa opowieść o braterskiej miłości i wątłym micie „amerykańskiego snu”. Dziki Zachód odarty z baśniowości i nadziei”. (ź. VOD.pl)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL