NewsShowMax

Wyższa jakość Full HD 1080p już dostępna w serwisie ShowMax

Wyczekiwana niemalże od początku wyższa jakość Full HD 1080p już dostępna w serwisie ShowMax. Czy zmieni się cena subskrypcji?

Już wcześniej informowaliśmy Was w tej sprawie TUTAJ. Bez żadnej oficjalnej zapowiedzi, firma udostępniła nowe materiały w jakości Full HD – wyczekiwanej przez wielu subskrybentów. Sprawdziliśmy, czy w związku z tym zmieni się cena dostępu do treści.

Już od dziś na platformie VOD można oglądać filmy i seriale w jakości 1080p. Wszyscy widzowie, którzy mają dostęp do biblioteki ShowMaxa będą mogli skorzystać z wyższej rozdzielczości Full HD. Nowa jakość pojawi się nie tylko przy nowych materiałach, ale także przy obecnych – dostępnych już w serwisie. Ci bardziej spostrzegawczy, mogli zauważyć, że w ostatnich dniach jakość była znacznie poprawiona przy niektórych produkcjach.

Według nieoficjalnych informacji, użytkownik nie musi zmieniać niczego w ustawieniach. Nowa jakość będzie automatycznie włączona wszystkim tym, którzy spełnią warunki. Aby móc odtwarzać seriale i filmy w jakości Full HD należy mieć dostęp do internetu o prędkości nie mniejszej niż 6 mb/s.

Firma podkreśla jednak, że nie wszystkie materiały będą dostępne w wyższej jakości. Nie jest to jednak zależne od ShowMaxa, a od dystrybutorów, którzy dostarczają materiały.

Według naszych informacji, cena za subskrypcję pozostanie bez zmian.

Przypominamy, że 18 marca, na profilu ShowMax Polska na Facebooku, przedstawiciel firmy nieoficjalnie potwierdził informacje o wyższej jakości.

Podczas konferencji prasowej z okazji startu usługi ShowMax w Polsce, Maciej Sojka odniósł się do zapytań o dostępność jakości obrazu. Przedstawiciel polskiego oddziału skomentował wówczas, iż krajowe łącza nie pozwalają na płynne oglądanie w jakości FullHD. Niemniej jednak, aby zaspokoić dziennikarzy, potwierdził, że firma ma w planach wyższy standard jakości w 1080p.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL