Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
NewsSerialowy maraton

Pierwszy polski serial dla seryjnych oglądaczy „Na krawędzi”

Kolejna odsłona projektu „Binge watching = Seryjne oglądanie”. Po sukcesie Netfliksa przyszedł czas na polski serial udostępniony w całości w IPLA.tv.

Największa internetowa telewizja IPLA swego czasu udostępniła pełny sezon serialu „Na krawędzi” przed oficjalną premierą w Telewizji Polsat. Wspomnieliśmy o tym wcześniej w ramach naszego projektu, sprawdź TUTAJ.

Czy wciągnąłeś się w seryjne oglądanie? Zobacz co mówi o tym ekspert VOD

Eksperyment, który się udał?

W serwisie IPLA.tv pierwotnie można było oglądać pierwszy sezon, który na bieżąco był emitowany w Telewizji Polsat. Stacja zdecydowała się na kolejną serię, w której grali m.in Urszula Grabowska, Marek Bukowski, Przemysław Sadowski czy Maja Hirsch.

Premierowe odcinki drugiej części serialu „Na krawędzi” zaplanowane były w ramówce jesiennej 2014 roku. Kanał Polsat we współpracy z IPLĄ zdecydował się na wcześniejszą emisję całego sezonu wyłącznie w internecie.

Dwa pierwsze odcinki drugiej serii wszyscy widzowie mogli oglądać za darmo, dostęp do kolejnych 11 można było wykupić w pakiecie sezonowym, pojedynczo lub decydując się na jeden ze standardowych filmowych pakietów. Z kolei klienci Cyfrowego Polsatu i sieci Plus cały cykl otrzymali bezpłatnie.

Do 3 grudnia serial na platformie Ipla.TV obejrzano łącznie 2,75 mln razy. Każdy z odcinków oglądało średnio ponad 200 tys. widzów.

Netflix kontynuuje…

Był to pierwszy tego typu projekt, który miał ma celu sprawdzenie, czy polski widz jest gotowy na tego ty0707pu konsumpcję treści wideo. Dziś już wiemy, że w naszym kraju zadebiutowały światowe serwisy VOD takie jak Netflix czy ShowMax. Ten ruch ze strony globalnych marek pokazuje, że Polacy są gotowi na oglądanie telewizji w innej formie. Jak na razie, to głównie zagraniczne media decydują się na publikacje sezonów w całości (głównie firma Reeda Hastingsa, która tworzy produkcje własne). Co z polskimi dostawcami? Czas pokaże.

————————————–

Projekt „Binge watching = Seryjne oglądanie” ma na celu spopularyzowanie tego zjawiska. Sprawdź inne artykuły:

  • Czy już się wciągnąłeś? Ekspert podsumowuje binge watching (kliknij).
  • Historia powstania trendu seryjnego oglądania (kliknij).

Już wkrótce opiszemy badania psychologów łączących binge watching z depresją. Zapraszamy do serwisu VODnews.pl!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!