News

Serwisy VOD bez geoblokady na terenie Unii Europejskiej

Jest porozumienie w sprawie blokady dostępu do treści VOD dla osób przebywających tymczasowo poza granicami swojego kraju.

Wczoraj odbyło się spotkanie negocjatorów europarlamentu i przedstawicieli rządów państw członkowskich Unii Europejskiej. Podczas spotkania zostały uzgodnione nowe przepisy pozwalające na korzystanie z zakupionych treści poza granicami kraju.

Dzięki nowemu rozporządzeniu, takie serwisy jak Netflix, HBO, Player, VOD.pl czy IPLA będą mogli ściągnąć geoblokadę nie martwiąc się o prawa licencyjne. Warto dodać, że IPLA jako jedna z niewielu platform oferuje dostęp do wybranych treści dla osób poza granicami Polski. W tym celu oferuje także pakiet IPLA WORLD.

Nowe rozporządzenie daje gwarancje osobom, które już wykupiły dostęp do treści będąc w kraju, w którym oferowana jest usługa. Materiały bezpłatne również mogą zostać objęte rozporządzeniem, ale wówczas platforma VOD będzie miała prawo do weryfikowania stałego pobytu użytkownika bez ingerencji w prawo do prywatności.

Powyższe prawo dotyczy jedynie dostępu do treści objętych licencją w danym kraju. Oznacza to, że w przypadku globalnych marek takich jak Netflix czy Amazon, nie uzyskamy dostępu do całej bazy, np. ze Stanów Zjednoczonych (lub innych krajów europejskich).

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL