News

Serwisy VOD bez geoblokady na terenie Unii Europejskiej

Jest porozumienie w sprawie blokady dostępu do treści VOD dla osób przebywających tymczasowo poza granicami swojego kraju.

Wczoraj odbyło się spotkanie negocjatorów europarlamentu i przedstawicieli rządów państw członkowskich Unii Europejskiej. Podczas spotkania zostały uzgodnione nowe przepisy pozwalające na korzystanie z zakupionych treści poza granicami kraju.

Dzięki nowemu rozporządzeniu, takie serwisy jak Netflix, HBO, Player, VOD.pl czy IPLA będą mogli ściągnąć geoblokadę nie martwiąc się o prawa licencyjne. Warto dodać, że IPLA jako jedna z niewielu platform oferuje dostęp do wybranych treści dla osób poza granicami Polski. W tym celu oferuje także pakiet IPLA WORLD.

Nowe rozporządzenie daje gwarancje osobom, które już wykupiły dostęp do treści będąc w kraju, w którym oferowana jest usługa. Materiały bezpłatne również mogą zostać objęte rozporządzeniem, ale wówczas platforma VOD będzie miała prawo do weryfikowania stałego pobytu użytkownika bez ingerencji w prawo do prywatności.

Powyższe prawo dotyczy jedynie dostępu do treści objętych licencją w danym kraju. Oznacza to, że w przypadku globalnych marek takich jak Netflix czy Amazon, nie uzyskamy dostępu do całej bazy, np. ze Stanów Zjednoczonych (lub innych krajów europejskich).

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: