NetflixNews

Netflix pracuje nad technologią opisaną przez VODnews.pl!

Na łamach naszego serwisu opisywaliśmy nowe sposoby konsumowania treści w niedalekiej przyszłości. Okazuje się, że Netflix właśnie rozpoczął eksperymenty.

Amerykańska platforma Netflix rozpoczęła pracę nad nową technologią umożliwiającą kontrolę dalszych wydarzeń związanych z bohaterami seriali – donosi Daily Mail.

Nowa technologia kreowana przez przedstawicieli amerykańskiego serwisu pozwoli na akceptację wyboru bohatera przez widza. Dzięki temu, na poziomie realizacji kręcenia nowych odcinków, firma będzie musiała domówić kilka wersji scen.

O tym, że każdy z nas może zostać scenarzystą w niedalekiej przyszłości pisaliśmy w naszym serwisie (więcej TUTAJ). Nasz ekspert przedstawił swoją wizję na temat konsumpcji treści wideo wraz z aktywizującą rolą ze strony widza. Cieszymy się, że Reed Hastings wziął sobie tę wizję do serca 🙂

Jak mówi rozmówca Daily Mail, na chwilę obecną nie wiadomo, czy nadchodząca technologia odniesie sukces. Trwają właśnie eksperymenty.

Według doniesień pracowników Netfliksa, w przyszłości firma chciałaby zwiększyć udział czasu spędzonego w serwisie przez użytkowników. Zaawansowana technologia pozwoli użytkownikom oglądać swoje ulubione seriale praktycznie w nieskończoność. Za każdym razem jego wybór będzie zmieniał fabułę, a co za tym idzie – jeszcze więcej godzin rozrywki.

Anonimowe źródła mówią o początkach eksperymentu, w którym udział biorą dzieci. W ramach testów, najmłodsi wybierają decyzje swoich ulubionych bohaterów, a przy tym bada się ich nastrój i emocje z tym związane.

Pracownik potwierdził także, że nowa technologia miałaby ukazać się jeszcze w tym roku do szerszej grupy odbiorców. Oczywiście, jeśli przejdzie pomyślnie testy.Tagi

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Comodo SSL banner
Close
Close

Dostarczamy newsy dzięki reklamom :)

Prosimy o wyłączenie wtyczki AdBlock lub dodanie serwisu VODnews.pl do białej listy. Gwarantujemy, że nasz reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu serwisu, ani nie irytują. Dziękujemy!
%d bloggers like this: