nc+ GONews

nc+ uruchomi usługę Replay TV dla swoich abonentów

Klienci platformy nc+ doczekają się kolejnej usługi typu catch-up TV umożliwiającej oglądanie ramówki telewizyjnej z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Presserwis dowiedział się o pracach nad nową usługą Replay TV dla użytkowników korzystających z dekoderów nc+. Operator satelitarny umożliwi oglądanie wyemitowanych programów z stacji telewizyjnych znajdujących się w jej ofercie do 24 godzin wstecz.

Pracujemy nad takim rozwiązaniem, ale nie wiadomo kiedy zostanie wprowadzone – potwierdza dla Presserwisu Paulina Smaszcz-Kurzajewska, dyrektor ds. komunikacji i PR w nc+

Replay TV przyszłością tradycyjnej telewizji? Najpierw UPC Polska, a już niedługo nc+

Projekt oparty na Replay TV w telewizji kablowej UPC jest ograniczony do 7 dni od emisji w telewizji. W przypadku platformy nc+, czas na odtworzenie archiwalnego materiału będzie trwał tylko jeden dzień – a przynajmniej takie są plany na dziś.

Przedstawiciel firmy przypomina, iż klienci aktualnie mogą korzystać z oferty catch-up TV, która pozwala na odtworzenie materiału w znacznie dłuższym odstępie czasowym.

Przypominamy o niedawnym starcie tej samej usługi w UPC Polska. Wówczas klienci zyskali dostęp do ramówki telewizyjnej nawet do 7 dni od wyemitowanego programu. Ze względów licencyjnych, abonenci kablówki mają ograniczoną listę kanałów, dzięki którym mogą obejrzeć archiwalne programy.

Planowane wdrożenie usługi Replay TV może być elementem strategii przeniesienia telewizji do internetu. A tym samym zachęcić młodszą widownię do korzystania z oferty nc+. Operator satelitarny planuje uruchomić serwis z wideo na życzenie dla wszystkich internautów. Firma zamierza w ten sposób zawalczyć o młodszą widownię, bądź co bądź, uciekającą z tradycyjnego modelu oglądania TV do internetu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL