NetflixNews

Pobierasz seriale z Netflixa? Czeka Cię rozczarowanie…

Platforma Netflix wprowadza limity pobrań dla swoich treści. Funkcja została wprowadzona 30 listopada 2016 i zyskała rzeszę fanów.

Pod koniec ub.r. serwis VOD udostępnił możliwość pobierania seriali i filmów dostępnych w bibliotece. Z czasem baza materiałów objętych nową funkcją poszerzała się o kolejne produkcje. Dziś, przez wielu subskrybentów, opcja ta jest najbardziej ceniona – zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Kilka miesięcy po oficjalnym debiucie, firma wprowadziła ograniczenia. Niestety, nie ma oficjalnej informacji na ten temat, dlatego też nie wiadomo jakie są limity czasowe dla poszczególnych operacji związanych z pobieraniem.

Limit pobierania tych samych materiałów wynosi ok. 4-5 razy w ciągu roku

Prawdopodobnie pobieranie wielokrotnie tego samego tytułu jest ograniczone do 4-5 razy w ciągu roku. Użytkownik w stosownym momencie będzie miał do czynienia z  komunikatem, w którym czytamy, iż dany materiał można pobrać ostatni raz w określonym czasie. I tu pojawia się konkretna data. Gdy subskrybent ostatecznie przekroczy wspomniany limit, to przy próbie ściągnięcia tytułu wyskoczy błąd z numerem 10016-22006 lub 22007.

Limit pobierania produkcji w serwisie Netflix
Limit pobierania produkcji w serwisie Netflix / Źródło: The Verge

Na oficjalnej stronie pomocy Netflixa czytamy:

Dla niektórych filmów, seriali i programów liczba pobrań dostępna dla danego konta w ciągu roku może być ograniczona. Jeśli chcesz obejrzeć wybrany film, serial lub program przed tą datą, połącz się z Internetem i obejrzyj go online, korzystając z opcji przesyłania treści. W przeciwnym razie wybierz inny film, serial lub program do pobrania.

Być może ograniczenia są podyktowane prawami licencyjnymi – choć jak zauważają użytkownicy – tego typu ograniczenia występują również przy oryginalnych serialach tejże platformy.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: