HuluNews World

Hulu zaoferuje usługę z kanałami linearnymi

Amerykański serwis streamingowy rozszerza swoją ofertę o kanały telewizyjne. Usługa będzie kosztować ok. 40$.

Prezes firmy Mike Hopkins ogłosił cenę na konferencji Citi’s 2017 Internet, Media & Telecommunications we wtorek w Las Vegas.

Zamierzamy utrzymać naszą cenę na wyznaczonym poziomie – powiedział CEO odpowiadając na pytanie dziennikarza. Poniżej 40$, taka będzie oferowana cena za nową usługę – dopowiedział Hopkins.

Prezes wyjaśnił, że jeszcze nie ustalili końcowej ceny, ponieważ promocyjny koszt na start może się różnić. Serwis konkurencyjny od AT&T oferuje usługę Direct TV. Według Prezesa Hulu, firma oszukała swoich klientów oferując dostęp „za najniższą cenę” w wysokości 35$, gdzie aktualnie za miesiąc abonenci muszą zapłacić 60$.

Hopkins podzielił się ze szczegółami nowego serwisu, który zadebiutuje w pierwszym kwartale tego roku. Usługa z kanałami będzie oferowana wraz z zawartością materiałów VOD z obecnego pakietu dostepnego za 8$. Klienci będą mogli również skorzystać z chmury w technologii DVR.

Myślimy, że ta unikalna oferta na naszym rynku da nam pewny sukces – skomentował Hopkins.

W konsekwencji nadchodzącej usługi do współpracy dołączyła grupa medialna CBS Corp., która w serwisie Hulu zaoferuje swoje topowe stacje.

CBS ostatnimi czasy rozpowszechnia sygnał do swoich kanałów telewizyjnych za pomocą internetu. W październiku firma dogadała się z Google i w najbliższym czasie rozpocznie usługę OTT w serwisie YouTube. Podobny produkt pojawi się także w opcji Direct TV od AT&T, ale negocjacje wciąż trwają.

Grupa medialna udostępniając kanały linearne dla nadchodzącej usługi Hulu nie zamierza zrezygnować z wyłączności kontentu VOD oferowanej w ramach własnego serwisu streamingowego CBS All Access.

Warto dodać, że Hulu zyska kontent sportowy, m.in CBS Sport Network. W nowej ofercie będą dostępne także kanały od Showtime. To żadne zaskoczenie, bowiem kontent od Showtime jest już dostępny w standardowej ofercie streamingowej Hulu.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: