Filmy VODIPLANews

Filmowy styczeń w IPLI pod znakiem polskiego kina

W internetowej telewizji IPLA do zobaczenia jedną z najciekawszych polskich produkcji „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. W repertuarze także film „Niepodległość” oraz hity „Kamerdyner” i „Juliusz”.

W IPLI, największym serwisie rozrywki internetowej, można obejrzeć kolejne polskie produkcje filmowe. To m.in. zrealizowana z rozmachem historia polskich pilotów w filmie „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oraz niezwykły dokument „Niepodległość” oparty na archiwalnych odrestaurowanych i pokolorowanych nagraniach.

Wciąż wzbogacana biblioteka filmowa IPLI, w styczniu powiększy się o kolejne ciekawe tytuły – w serwisie będzie można obejrzeć nowe komedie, filmy oparte na wydarzeniach historycznych czy sensacyjne.

Filmy "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Kamerdyner" i "Juliusz" do obejrzenia w IPLI
Filmy „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Kamerdyner” i „Juliusz” do obejrzenia w IPLI

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Film w kinach obejrzało prawie 1,5 miliona widzów. To prawdziwa historia polskich asów przestworzy inspirowana bestsellerową książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) stworzyli elitarną jednostkę − Dywizjon 303, który nie miał sobie równych.

Zwiastun

W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

„Niepodległość”

Film pokazuje drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i walkę o ukształtowanie jej granic: w czasie I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej, w powstaniach, plebiscytach i zabiegach dyplomatycznych, m.in. w Wersalu. Na oczach widzów przodkowie odbudowują Polskę po latach niewoli, a zwieńczeniem ich starań jest uchwalenie Konstytucji marcowej.

W internetowej telewizji IPLA do zobaczenia film "Niepodległość"
W internetowej telewizji IPLA do zobaczenia film „Niepodległość”

Kilkuletnia kwerenda w światowych archiwach filmowych pozwoliła na pozyskanie doskonałej jakości materiałów z lat 1914 – 1923. W produkcji wykorzystano archiwalia francuskie, niemieckie, rosyjskie, amerykańskie, ukraińskie i polskie (FINA). Wszystkie materiały zostały odrestaurowane i pokolorowane dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej.

Zwiastun

„Niepodległość” to także zapis ówczesnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Narrację prowadzą świadkowie i uczestnicy wydarzeń, którzy pozostawili pisemne świadectwa swych losów i historii. Reżyserem filmu jest Krzysztof Talczewski. Film wyprodukowała MWM Media Sp. z o.o. przy współpracy z Telewizją Polsat, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

„Kamerdyner” w IPLI od 21 stycznia

Opowiedziana z rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów, Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu − Gdynię.

Zwiastun

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

„Juliusz” w IPLI od 25 stycznia

Komedia twórców przebojowej „Planety singli” stworzona we współpracy z czołowymi polskimi stand-uperami: Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim.

Zwiastun

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

Co jeszcze do zobaczenia w internetowej telewizji IPLA?

W IPLI dostępne są również inne filmowe przeboje: „Zimna wojna”− polski kandydat do Oskara, „Whitney”, „Twarz”, „Odnajdę Cię”, „Pitbull. Ostatni Pies”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”, „Gnomy rozrabiają”, „Carte blanche”, „Gotowi na wszystko. Exterminator” czy „Volta”.

Ponadto użytkownicy IPLI wśród ponad 100 kanałów telewizyjnych znajdą również najlepsze stacje filmowo-serialowe, m.in.: AXN, Kino Polska, kanały FilmBox, Paramount Channel, Epic Drama czy Comedy Central Polska i Comedy Central Family.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: