Eurosport PlayerNewsSport VOD

Discovery inwestuje w Eurosport Player dla widzów Igrzysk Olimpijskich

Koncern przygotowuje zespół i narzędzia do optymalizacji platformy Eurosport Player na potrzeby Igrzysk Olimpijskich 2018.

Platforma Eurosport Player staje się ważnym elementem strategii grupy medialnej Discovery. W ostatnich miesiącach firma nawiązała współpracę z największą na świecie platformą streamingową BAMTech i została właścicielem jej europejskiego oddziału. Korporacja zatrudniła Ralpha Riverę na stanowisku dyrektora zarządzającego Eurosport Digital i Alexa Kaplana jako wiceprezesa ds. handlowych Eurosport Digital.

Rivera przeszedł do zespołu z BBC, gdzie przez sześć lat pełnił funkcję dyrektora działu Digital i odpowiadał za wdrożenie i działanie usługi BBC iPlayer, dzięki której w 2012 roku można było po raz pierwszy oglądać transmisję z Igrzysk Olimpijskich w Londynie w formacie cyfrowym. Kaplan poprzednio pracował dla NBA, gdzie zajmował stanowisko wiceprezesa działu Global Media Distribution.

W styczniu 2017 roku Eurosport Player ustanowił kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę nowych użytkowników w miesiącu i w dalszym ciągu odnotowuje dwucyfrowy wzrost.

Ostatnio nadawca podpisał szereg umów z operatorami mobilnymi, m.in. TDC w Danii, Telekom w Rumunii i Telenor w Norwegii, a nieograniczony dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych na dowolnym urządzeniu przyspiesza rozwój platformy.

– Zgodnie ze strategią Eurosportu, która polega na relacjonowaniu wyjątkowych wydarzeń sportowych bliższych lokalnym kibicom, Eurosport Player zapewnia widzom nieograniczony dostęp z dowolnego urządzenia.

Od piłki nożnej na szczeblu krajowym i międzynarodowym, poprzez turnieje wielkoszlemowe i kolarskie Grand Toury, po wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe sezonu zimowego i zimowe igrzyska olimpijskie, kibice mogą wybrać to, co interesuje ich najbardziej, śledząc relację z każdego boiska, kortu, toru czy stoku – podkreślił w dyskusji panelowej Ralph Rivera, dyrektor zarządzający Eurosport Digital.Źródło: Discovery

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL