News

Twórcy serwisu CDA.pl przymierzają się do inwestycji na giełdzie

To nie koniec zmian zachodzących w serwisie CDA.pl, który oferuje zarówno legalny jak i piracki dostęp do treści wideo. Platforma wejdzie na giełdę?

O zmianach w serwisie CDA.pl pisaliśmy TUTAJ. To kolejny etap przyjętej strategii twórców platformy oferującej dostęp do legalnych i pirackich kopii filmów i seriali. To pierwszy taki ewenement na polskim rynku, jak nie na całym świecie.

Spółka CWMedia – odpowiedzialna za serwis CDA, konsekwentnie wprowadza zmiany sprzyjające w rozpoczęciu inwestycji  na NewConnect. Firma przymierza się do zmiany prawnej aby przekształcić się w spółkę akcyjną. Dopiero ten krok pozwoli twórcom serwisu CDA wejść na giełdę.

Według informacji portalu Money, firma zamierza zainwestować ponad 5 mln zł wprowadzając do swojej płatnej oferty kolejne produkcje od dystrybutorów legalnej kultury. Jarosław Ćwiek, współzałożyciel i prezes firmy CWMedia poinformował o planach rozwoju i realizacji strategii. Oprócz udostępniania legalnego kontentu, firma zamierza także rozszerzyć dostępność serwisu na innych platformach, w tym Smart TV.

CDA.pl ma zarabiać na subskrypcji pakietu premium oraz na reklamach streamingowych. Według Gemiusa, portal CDA.pl w styczniu br. odwiedziło prawie 9 mln unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali ponad 165 mln odsłon. Wśród pirackich serwisów, CDA jest absolutnym liderem.

Potencjał jaki posiada serwis, według CWMedia, powinien być wykorzystany w inwestycji aby wspierać branżę VoD. Nie wiadomo jednak, czy zgromadzony kapitał pochodzi z reklam wyświetlanych w materiałach nieprzestrzegających prawa autorskie czy też z abonamentu pochodzącego od subskrypcji pakietu CDA Premium.

Tagi
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: